Našu Zem si treba vážiť (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 202 slov
Počet zobrazení: 105
Tlačení: 10
Uložení: 12

Našu Zem si treba vážiť (Úvaha)

Hovorí sa, že vesmír je nekonečný a len na planéte Zem je život. Preto by sme si mali našu planétu vážiť. Najskôr by sme mali chrániť životné prostredie. Ochrana životného prostredia znamená starostlivosť o rastliny, živočíchy, vzduch, vodu a pôdu. Počet obyvateľov na Zemi stále stúpa a ľudia si Zem čoraz menej vážia. Čím viac odpadu, tým viac znečistenia. Vznikajú smetiská a skládky. Nechceme predsa, aby sa Zem stala smetiskom.

Rada chodím do prírody. Zelená tráva, pekne vysadené stromy, kvitnúce kvety, zurčiace potoky, modrá obloha. Keď sa dnes vyberieme do prírody, vidím len odpadky, konzervy, plastové fľaše, papiere... Je to ľudská nezodpovednosť, hlúposť a lenivosť.

A dnes sa deje odozva na toto všetko...

Z Číny k nám prišiel vírus, ochorenie zvané COVID-19. Pre rizikové skupiny (starší ľudia a ľudia so zníženou imunitou) je však toto ochorenie pravdepodobne nebezpečnejšie ako chrípka. V najťažších prípadoch spôsobuje smrť. Je potrebné chrániť seba a hlavne starších ľudí. A zato treba nosiť rúška. Umývať si často ruky. Predsa nechceme, aby sme dopadli ako Taliansko. Zlyháva tam zdravotníctvo. Lekárov niet a o pomoc žiadajú študentov aj zverolekárov. To mi príde šialené. Kam to až vyústi? Mám strach. Ale verím, že ľudstvo zmúdrie.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.021 s.
Zavrieť reklamu