Svet hore nohami (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 280 slov
Počet zobrazení: 79
Tlačení: 9
Uložení: 10

Svet hore nohami (Úvaha)

V minulosti trápili ľudstvo viaceré epidémie a pandémie, pri ktorých zomrelo veľa ľudí. Naša generácia však v tejto modernej dobe nebola pripravená na pandémiu, ktorá nás tento rok postihla: COVID-19.

Celý svet postihla náhla karanténa, ktorá obrátila mnohým ľuďom svet hore nohami. Prišli sme o blízkych, slobodu a o sociálny kontakt. Čo s nami bude ďalej? Táto otázka sa nám odohráva v hlavách deň po dni. Za čo nás svet trestá? Udelil nám veľkú prekážku, ktorú horko-ťažko prekonávame. Svet je plný vystrašených tvárí zahalených v rúšku.

Celé dni sme zatvorení medzi stenami našich domovov a dúfame, že sa to čoskoro skončí. Nám mladým to už príde, ako večnosť. Nevieme, čo by sme so sebou od nudy robili. Máme omnoho viac učenia, keďže sa musíme vzdelávať sami a to veru nejde ako po masle.

Chýbajú nám naši najbližší, pretože nevieme, kedy ich uvidíme. ,,Radšej by som bol v škole,“ veta, o ktorej sme mysleli, že ju nikdy na jazyku nebudeme mať, sa stala naším každodenným mottom. Konečne sme však našli užitočné využitie sociálnych sietí.

Naši rodičia už do nás nesotia, keď sedíme za monitormi, lebo vedia, že to je jediná možnosť, ako sa spojiť s kamarátmi a pani učiteľkami. Avšak, aj keď má táto epidémia veľa nepríjemných dôsledkov, pomohla našej prírode zregenerovať sa. Keďže sú ľudia v karanténe, majú menší vplyv na ničenie prírody. Vyčistilo sa ovzdušie, voda, lesy a zvieratká majú naspäť čisté domovy. Prospelo to aj rodinám, pretože môžu spolu tráviť viac času ako doposiaľ.

Pandémia nás naučila, ako si vážiť naše zdravie i ľudí, ktorých máme okolo seba. Môj obdiv patrí lekárom, pretože robia všetko preto, aby táto katastrofa odišla čo najskôr.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.023 s.
Zavrieť reklamu