Svet naopak

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 416 slov
Počet zobrazení: 86
Tlačení: 11
Uložení: 12

Svet naopak (Úvaha)

V dnešných dňoch mi stále viackrát napadá veta: Nie je všetko také zlé, aby to nemohlo byť ešte horšie.

Keď si predstavím, na čo som myslela pred dvoma mesiacmi. Trápili ma akurát veci typu: nechce sa mi vstávať, čo si oblečiem, čo si ku tomu obujem, nechcelo sa mi chodiť na tréningy a do školy. No tešilo ma, že môžem chodiť von s kamarátmi, pripravovať sa na súťaže do Ružomberka, Levoče a Zvolena.

Plánovali sme, čo budeme robiť v lete. Pôjdem do tábora a k tete Magde. Mohla som ísť všade bez obmedzenia a bez strachu. Prešli dva mesiace a všetky plány ustúpili do úzadia lebo celosvetový vírus nás donútil riešiť iné problémy ako sme riešili doteraz.

Najprv prišli informácie z iných krajín. Stresovanie mojej mamy mi pripadalo prehnané a zväčša som prevrátila oči s dotazom, prečo to vlastne rieši. Keď sa objavili prvé prípady u nás tak, som to stále nepokladala za niečo, čo by malo môj život nejakým spôsobom ovplyvniť.

A teraz je všetko naopak...

Niečo, čo som v minulosti brala ako samozrejmosť, už teraz samozrejmé nie je. Tréningy a súťaže sa zrušili. Trénovať musím doma, aby som nevyšla s formy. Učenie z domu nie až také zábavné, ako som si pôvodne myslela. Obliekanie a podobné triviálnosti momentálne neriešim vôbec. Musím chodiť na záhradku - tiež nič zábavné. Všade si musím dávať pozor – nosiť rúško. Skoro nikam nechodím. Nestretávam sa s rodinou, aby sme chránili jeden druhého. Zlá je tá neistota a otázky, na ktoré nepoznám odpoveď. Kedy sa to skončí? Pôjdem v lete do tábora, na ktorý sa teším každý rok? Bude všetko fungovať ako pred nákazou? Nenakazíme sa? A čo ak áno?

Snažím sa brať veci pozitívne. S maminou robíme činnosti, ktoré som doteraz nerobila. Šijeme rúška, ale aj pri nich môžem rozmýšľať nad „outfitom“ a vyrobiť si rúška podľa toho či sa hodí k tričku, alebo mikine. Volám to nový módny výstrelok. Máme spravený plán malých renovácií a zmien v našom byte a na záhrade. Pritom všetkom si uvedomujem, čo by som chcela robiť iné a už teraz sa na to teším a sľubujem si, že si na to nájdem čas, keď sa veci vrátia do starých koľají. Nechcem si pripúšťať nič zlé. Nepočúvam všetky zlé novinky zo sveta.

Uvedomujem si že, my násťroční berieme situáciu takto a že každý vníma situáciu po svojom či my, alebo starší ľudia. Každý má svoje úvahy a obavy vzhľadom na situáciu okolo z nás. Stále však platí, že môže byť aj horšie, ktovie...

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.019 s.
Zavrieť reklamu