Svet naopak

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Maturita
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 381 slov
Počet zobrazení: 88
Tlačení: 11
Uložení: 16

Svet naopak (Úvaha)

Svet naopak. Túto vetu počúvam dlhšie od mojich blízkych pri každej aktuálnej katastrofe. Ako napríklad aj teraz v tomto období. Keď sa stane nijaká vec, ktorá je zlá pre ľudstvo, okamžite dospeláci hovoria, že svet je naopak. Ja osobne som to zo začiatku nechápal, ale ako mi to časom vysvetlila mamina a starí rodičia, postupne som na to začal prichádzať. Môj pohľad na svet naopak sa bude časom meniť a stále bude svojím spôsobom odlišný.

Teraz je môj pohľad na svet, taký iný, no skrátka je celý naopak. Predtým bol opak deň a noc. Biela a čierna. Predtým, ako prišiel cez naše hranice nevítaný návštevník pán koronavírus, bolo všetko inak. No naopak. Teraz je to choré a zdravé ľudstvo. Dokonca sme sa mu rozhodli dať meno COVID-19. Prečo?

To je pre nás naozaj taký dôležitý? Alebo nebodaj z toho strachu, aký v nás vyvoláva, sme sa všetci rozhodli tváriť ako kamaráti? To akože 19 ich tu už bolo a príde aj COVID-20? No tak či onak, sme tu my všetci a on... Vyvoláva v nás rozpačité pocity z toho, že dokáže, čo dokáže a my mu len s ťažkosťami dokážeme odolávať. V jednote je však sila a spoločnou súdržnosťou zvládame tieto náročné chvíle. Kedysi predtým, ako prišiel náš nový akože priateľ, veď viete kto... no COVID. Bol zákaz dlhodobo sa hrať byť online a teraz počúvame dokonca aj podľa nariadení našich najvyšších kamarátov:

„Buďte online, treba sa vyučovať, vzdelávať.“ Dokonca virtuálna realita dostala prednosť pre realitou, ktorá sa odohráva za našimi oknami. Dokonca teraz neplatí ani pestovanie medziľudských vzťahov spoločným stretávaním sa. To naozaj keď to ten Covid-19 uvidí, odíde?

On nechce, aby sme sa stretávali s kamarátmi, či nebodaj chce, aby sme si našli virtuálnych kamarátov? Vo mne a myslím, že v každom, koho poznám a aj v tých ktorých nepoznám, vyvoláva negatívne pocity, ničí nás všetkých, kazí nám zdravie. Ohrozuje celú krajinu úraduje po celom svete. Kto ho tu vlastne chce? Jeho vinou sú toľké obete. Skrátka, všetko na svete je momentálne úplne naopak.

V jednote je sila a keby to bolo možné, tak si myslím, že všetci by sme boli v jednej veci za jedno a poslali pána zlého, no veď viete koho... Do teplých krajín. Či by bolo lepšie do pekla? Do čerta?

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.023 s.
Zavrieť reklamu