Svet naopak a jeho problémy (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Referát
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 315 slov
Počet zobrazení: 94
Tlačení: 9
Uložení: 12

Svet naopak a jeho problémy (Úvaha)

Čo si ľudia predstavujú pod slovami svet naopak? Ja si pod tým predstavujem svet v dnešnej dobe a jeho problémy.

Ešte pred pár týždňami bolo Slovensko krajina, ktorú poznám odmalička. Mohli sme chodiť von s kamarátmi, ísť sa najesť do reštaurácie a dať si dobré jedlo, učiť sa v škole alebo nakupovať oblečenie a potraviny bez strachu.

Keby mi niekto v tejto dobe povedal, že nemôžem vychádzať von, tak by som si to nevedela predstaviť. Dnes musíme zostať doma, ak chceme zostať zdraví. Učíme sa cez internet alebo cez videohovor. S kamarátmi môžeme ísť von iba občas, ale aspoň si s nimi môžeme písať alebo volať.

Obchodné centrá sú zavreté a do potravín môžeme ísť iba s rúškom a rukavicami. Naši starí rodičia a starší ľudia sú odkázaní na pomoc druhých, aby nemuseli chodiť von, pretože sú najohrozenejší. To je len jeden problém z mnohých.

Ďalším veľkým problémom súčasného sveta sú plasty. Veľké množstvo plastov nám zabíja morské živočíchy, ktoré si mysleli, že je to ich potrava a skonzumovali ich alebo sa do nich zamotali. Čo s tým? Dá sa tomu zabrániť. Musíme separovať odpad alebo namiesto jednorazových plastových fliaš radšej siahneme po sklenenej, ktorú môžeme použiť aj viackrát.

Globálne otepľovanie nám rozpúšťa ľadovce. Zimy sú teplejšie, snehu nie je veľa. Náš svet trápi sucho, Dôsledkom globálneho otepľovania je, že sa teplé oblasti našej zeme premenia na púšte. Niektoré druhy rastlín alebo živočíchov úplne zanikajú. Niekto múdry raz povedal : „Až keď bude vyrúbaný posledný strom, otrávená posledná rieka, zabitá posledná ryba zistíte, že peniaze sa jesť nedajú.“

V dnešnej dobe je podľa mňa svet naopak, no verím, že už čoskoro sa to zmení a bude všetko lepšie ako predtým. Sama príroda nás v týchto dňoch zachraňuje. Ponúka nám pomocnú ruku. Nachádzame v nej pokoj a oddych. Je na čase jej to vrátiť a začať sa k nej správať s úctou.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.019 s.
Zavrieť reklamu