Načo sú mi priatelia, mám Facebook (Diskusný príspevok o dôležitosti skutočného priateľstva)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: petka
Typ práce: Ostatné
Dátum: 11.03.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 295 slov
Počet zobrazení: 373
Tlačení: 11
Uložení: 12

Načo sú mi priatelia, mám Facebook (Diskusný príspevok o dôležitosti skutočného priateľstva)

Milí zúčastnení!

Chcela by som sa pripojiť k diskusii a nadviazať na predrečníka vyjadrením svojho názoru na tému:,, Načo sú mi priatelia, mám facebook." Táto téma je v súčasnosti dosť aktuálna. Dnešný svet je uponáhľaný, žijeme v dobe, kedy už nemáme dostatok času ani na rodinu. Facebook nás ovplyvňuje natoľko, že žijeme v mylnej predstave ideálov a posúvame najhlavnejšie priority do úzadia.

Myslím si, že sociálne siete, obzvlášť facebook, hýbu svetom a otriasajú životmi mladých či starých. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, facebook nie je výnimkou. Kto ho nemá, ako keby nešiel s dobou.

No aj napriek tomu poznám ľudí, ktorý ho nemajú, pred nimi skláňam klobúk. Väčšina ľudí sa bez facebooku nezaobíde ani jeden deň, navštíviť facebook je ich každodennou rutinou. Dá sa povedať, že sú na ňom závislí. Častokrát sa mladí obraňujú, že nie sú závislí na sociálnych sieťach ale na ľuďoch, ktorí tam sú. Sama si kladiem otázku:,, Kam sa ten svet uberá?"

Pravdou je, že facebook nás oberá o vzácny čas a hlavne o skutočných priateľov. Koľko priateľov z facebooku mi podá pomocnú ruku v núdzi? Ktorý "priateľ" skutočne odhalí moju náladu či problémy za hŕbou smajlíkov?

Môžem s určitosťou povedať, že ani jeden. Všetci sú len jedna veľká ilúzia, imaginárni priatelia, ktorí mi namiesto objatia poskytnú LIKE na fotke. Človek potrebuje priateľa, bútľavú vŕbu, ktorej sa vyrozpráva, no na facebooku sa komunikuje pomocou používania smajlíkov a správ typu OK, :)... V dnešnej dobe sa nezdieľajú problémy ale videá, pesničky, fotky. 

Skutočných priateľov s ktorými som v kontakte aj vďaka facebooku spočítam na jednej ruke. 

Každý je tvorcom svojho šťastia. Všetko je v našich rukách, je to naša voľba, preto sa rozhodnime správne a nezabúdajme na skutočných priateľov.

Ďakujem za pozornosť.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Diskusia: Načo sú mi priatelia, mám Facebook (Diskusný príspevok o dôležitosti skutočného priateľstva)

Pridať nový komentár


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu