Aký vplyv má hudba na ľudí

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Chlapec sp-prace (11)
Typ práce: Referát
Dátum: 27.12.2007
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 243 slov
Počet zobrazení: 22 499
Tlačení: 1 047
Uložení: 1 038
Hudba. Jeden z najstarších a najkrajších prostriedkov na vyjadrenie pocitov a skúseností a krás bola a je hudba. Vždy tu bola a určite aj vždy bude. Je odpočívadlom medzi poschodiami nášho času pripravené pre toho, kto si chce vydýchnuť, popremýšľať, alebo nabrať nové sily pre ďalšie poschodia. Už v praveku boli ľudia v podstate schopní robiť niečo, čo by sa možno dalo nazvať hudbou a až po dnes existovala v každom období ľudských dejín a pomaly sa vyvíjala. No v našom storočí sa jej vývoj veľmi zrýchlil a človek si má v súčasnej dobe naozaj z čoho vybrať.

A na každého pôsobí rôzny druh hudby rôzne. Hudba zasahuje ľudí, či chcú alebo nechcú. Napríklad: niekoho klasická hudba ukľudňuje, pomáha mu pri koncentrácii, oddychu, iní ju nemôžu ani počuť, lebo ich nudí, nezaujíma, alebo sa im proste hnusí. A tak je to so všetkými druhmi hudby, čiže jej účinky sú, ako som už raz spomenul, vždy individuálne.

A čo hudba dokáže? Prakticky všetko. Človeka nervózneho, strémovaného, nahnevaného alebo so zlou náladou môže správny typ hudby priviesť do úplnej pohody, nesprávny typ môže zase niekomu v relatívnej pohode úplne pokaziť náladu. Používa sa pri rôznych liečeniach ako dôležitá zložka, bez ktorej by sa neobišli a dala by sa používať (a možno sa aj používa) ako mučiaci prostriedok.

Väčšina ľudí súčasnej doby hudbu počúva, a to najmä jej nahrávky a zdá sa, že im to robí dobre a preto si myslím, že už nemám o čom písať.
Zdroj: Martin Slota
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 5.7)

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.021