Svet - Medziľudské vzťahy

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: tinuska55
Typ práce: Referát
Dátum: 11.01.2010
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 192 slov
Počet zobrazení: 13 842
Tlačení: 744
Uložení: 736
Dalo by sa povedať, že žijeme v dokonalom, modernom svete plnom skvelých možností. Ale vyspelá technika, moderné prístroje, autá a oblečenie neprezentujú svet, ľudí…pre našu ale aj ďalšie generácie sú veľmi dôležité medziľudské vzťahy. Napríklad je dôležitejšie mať dobrý vzťah so susedmi, kolegami v práci, spolužiakmi v škole a celým okolím, ako byť obklopený bohatstvom a prepychom, modernými vecami, a zostať sám, bez priateľov. Ak vás nemá rado vaše okolie, nemôžete prežiť váš život šťastne. A tak to je v celom svete.

Dnešné ľudstvo nesie následky svojich predkov, ktorý konali zlo a prispeli k dnešnej nenávisti medzi niektorými krajinami sveta.
Vyvrcholením týchto konfliktov je terorizmus. Liekom na tieto „ choroby ľudstva“ je mier, a snaha nájsť vždy riešenia na medzinárodné problémy a neriešiť ich vojnami, ktoré len škodia ľuďom. Pri nich vždy vyhasne veľa nevinných životov.

Aký je svet, ktorý vlastne chceme? Určite v ňom nemajú miesto konflikty a nenávisť, egoizmus a ľudská nenásytnosť. Zdravé vyvíjanie ľudstva by malo uprednostňovať priateľstvo medzi ľuďmi . Ale toto všetko je len v našich rukách, a len my môžeme každou dobrou myšlienkou, dobrým skutkom trochu dopomôcť svetu, aby sa vyliečil z rán zlých období a nepokojov.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.035