Motivačný list - Erasmus pobyt

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: anika (25)
Typ práce: Referát
Dátum: 05.11.2013
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 246 slov
Počet zobrazení: 28 861
Tlačení: 917
Uložení: 998
Motivačný list - Erasmus pobyt

Dobrý deň!

Moje meno je XXX, som študentkou na Hutníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach,  program Spracovanie a recyklácia odpadov, odbor Environmentálne inžinierstvo, 1. ročník Bc.

Mám hneď niekoľko dôvodov prečo by som sa chcela zúčastniť programu Erasmus práve u Vás, na „Akademia Górniczo- Hutnicza Krakow“.
Som mladá (19 ročná), životaplná, energická a potrebujem zmenu!
Krakow som už raz mala možnosť navštíviť a musím sa priznať, to mesto som si nesmierne zamilovala. Veľmi by som si priala stať sa súčasťou každodenného rušného života aký táto metropola nepochybne ponúka, hoc aj len na jeden semester. Od narodenia žijem v na svetové pomery malom meste Prešov, aj na univerzitu do Košíc dochádzam každý deň, takže nejaké vzrušenie  by ste v mojom stereotype len ťažko našli.

Ako sprievodkyňa v malej jaskyni Zlá diera na východe Slovenska som sa nespočetne veľa krát stretla s návštevníkmi z Poľska, musím podotknúť, že dohovoriť sa s nimi v ich rodnom jazyku pre mňa nebol absolútne žiaden problém,  Poľština je predsa rovnako ako Slovenčina Slovanský jazyk. Výborné medziľudské vzťahy medzi Poliakmi a Slovákmi snáď objasňovať nemusím.

Plynule tiež rozumiem a hovorím  anglicky a nemecky, nemám obavy so zdokonaľovania sa v cudzích jazykoch.

Som svedomitá, pracovitá a tvrdohlavá, veľmi rada spoznávam nových ľudí a nadväzujem priateľstvá, konfrontácia s nepoznaným prostredím je pre mňa výzvou.

Bola by som neskutočne šťastná keby ste mi poskytli možnosť na vlastnú päsť okúsiť, čo Erasmus ponúka.

Veľa šťastia pri výbere adeptov.

S úctou, Meno a priezvisko!
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.014