Život - Krátka úvaha

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Siu-liu
Typ práce: Ostatné
Dátum: 29.03.2008
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 220 slov
Počet zobrazení: 35 442
Tlačení: 1 488
Uložení: 1 350
Každý máme svoju minulosť hľadáme budúcnosť, ale sme tu pre prítomnosť. Je kľúčová. Však tá bola kedysi budúcnosť a za chvíľu už bude minulosť. No napriek všetkému je minulosť dôležitá, častokrát alebo vždy rozhodujúca. V nej sme udali cestu, po ktorej teraz ideme ( či už bežíme, kráčame alebo sa plazíme).

Minulosť jedného človeka je príliš zložitá na to, aby ju mohol pochopiť človek, ktorý ju nežil. Skúste si sadnúť a premýšľať nad svojím životom, premýšľajte nad tým čo ste v živote prežili vy a či ste niečo prežili.

Keď snívate môžete si predstaviť, že budete chodiť po zemi stále, no keď otvoríte oči uvedomte si, že “zajtra tu už nemusíte byť“.
Bez ohľadu na to, či sa zajtra zobudíte alebo nie každý niečo prežil. Každého sa v živote dotknú isté udalosti, ktoré môžu zmeniť jeho život.
Niektorý ľudia majú  inú minulosť neobyčajnú. Mnohý ju odcudzujú, iní možno chápu a iní možno...

Takúto minulosť môže mať človek, o ktorom si myslíme, že ho dokonale alebo aspoň dobre poznáme a vieme o ňom veľa. Zmenilo by sa niečo, keby sme poznali ich minulosť, keby sa ich životné skúsenosti dotýkali priamo nás? Asi áno, veď životom vládnu predsudky.

No a na záver, ak dovolíte použijem už len slová:
“Mnohí si myslia, že myslia, hoci v skutočnosti iba preusporiadavajú svoje staré predsudky.“
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.021