Naučíme sa klikať zodpovedne?

Piatok, 18.01.2008 14:15 redakcia
Správy pre študentov

OZ eSlovensko, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a Slovenský výbor pre Unicef oslávia 12. februára 2008 Európsky deň bezpečného internetu novým projektom zameraným na zodpovedné a bezpečné používanie internetu Zodpovedne.sk.

Európsky deň bezpečného internetu je zastrešený Európskou komisiou a má za cieľ propagovať bezpečné a zodpovedné používanie internetu užívateľmi, predovšetkým deťmi a mladými ľuďmi. Zároveň bojuje proti ilegálnemu obsahu internetu a ohrozeniam, akými sú napríklad elektronické šikanovanie, pedofília, zneužitie osobných údajov, pornografia, diskriminácia, násilie atď. Na Slovensku bude pri tejto príležitosti oficiálne spustený projekt Zodpovedne.sk. Do elektronickej reality ho uvedú minister vnútra Robert Kaliňák, predseda združenia eSlovensko Miroslav Drobný, za Linku detskej istoty Unicef Katarína Trlicová a tvár novej televíznej relácie Cookie.sk slovenská herečka Andrea Kerestešová.

Počas dňa budú ocenení aj víťazi národnej súťaže „Život online je iba v tvojich rukách“ postupujúci do európskeho kola súťaže.

Zúčastneným budú odprezentované výsledky prvej časti výskumu „Internetové správanie, používanie mobilných telefónov a bezpečnosť na internete detí a mladých ľudí v SR“. Tieto nám umožnia spoznať vedomosti rodičov o pohybe svojich detí na internete, názory na bezpečnosť a poznané riziká.

Predstavená bude nová TV reláciu Cookie.sk, ktorá je venovaná životnému štýlu novej generácie, životnému štýlu online. Prinesie všetko, čo je pre mladých IN, COOL a FREE. Relácia umožní divákom si zlepšiť svoje internetové schopnosti v pohodlí vlastnej obývačky a pritiahne nielen deti a mladých ľudí, ale aj rodičov, ktorí sa učia pohybovať na internete. Moderátorka Andrea Kerestešová, známa ako Klára z filmu Rafťáci, prinesie na obrazovku moderný a nekonvenčný štýl blízky mladým ľuďom.

Združená linka pomoci Pomoc.sk odštartuje svoje pôsobenie tiež v tento deň a prostredníctvom nej bude radiť 40 vyškolených operátorov na čísle 0800/ 500 500 každý deň 24 hodín nepretržite. Rovnako bude fungovať aj internetová linka pomoci v pracovných dňoch od 17:00 – 21:00.

Projekt Zodpovedne.sk bude v najbližšej dobe nápomocný nielen deťom a mladým ľuďom, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou. Bude slúžiť rodičom, pedagógom, pracovníkom s deťmi a mládežou, dobrovoľníkom, občianskym združeniam a všetkým, ktorých zaujíma téma bezpečnosti na internete a jeho zodpovedné využívanie. Ďalšie podrobnosti o projekte nájdete tu.

Zdroj: Mladez.sk

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.013 s.