Zapojte sa do Európskej humanitárnej olympiády

Streda, 23.01.2008 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Médiá nás denne bombardujú zábermi utrpenia spôsobeného vojnou či prírodnými katastrofami, no tieto ľudské nešťastia sa neskončia spolu s televíznymi správami. Ak sa chcete dozvedieť, čo robí Európska únia pre tých, ktorí to najviac potrebujú, zapojte sa do Európskej humanitárnej olympliády!

Túto celoslovenskú súťaž pre slovenských maturantov organizuje Úrad humanitárnej pomoci Európskej komisie v spolupráci so Slovenským červeným krížom, občianskym združením Človek v ohrození a slovenskou pobočkou UNICEF.

Európska humanitárna olympiáda spočíva v uskutočnení série prednášok, ktoré v priebehu dvoch mesiacov prebehnú na 260 slovenských gymnáziách. Dvanásť mladých koordinátorov sa vydáva do ôsmich regiónov Slovenska, aby zaktivizovali slovenskú mládež a nadchli ju pre myšlienku humanitárnej pomoci.

Európska humanitárna olympiáda vystihuje súťažného ducha kampane a premerá sily jednotlivých škôl. Jej vyvrcholením bude vytvorenie ôsmich súťažných tímov z ôsmich krajov Slovenska, ktoré sa zúčastnia celoslovenského kola Európskej humanitárnej olympiády v Bratislave 15. marca 2008, s prísľubenou účasťou slovenského eurokomisára pána Jána Figeľa. Víťazi národného kola dostanú ako cenu výlet do Bruselu v Deň Európy.

Táto kampaň je pokračovaním podobných kampaní, realizovaných v ďalších členských krajinách EÚ: Českej republike, Estónsku, Maďarsku, Malte, Litve, Lotyšsku, Poľsku a Slovinsku.

Ak chcete, aby animátori navštívili aj vašu školu, skontaktujte slečnu Alexandru Starú alexandra.stara@echo-2008.sk alebo Alexandru Topoľskú alexandra.topolska@echo-2008.sk , ktoré zariadia všetko potrebné.

O európskej humanitárnej pomoci:

EU je najväčším donorom humanitárnej pomoci vo svete. V roku 2007 bol celkový objem pomoci len z rozpočtu Úradu pre humanitárnu pomoc 768 mil. euro. Európska únia s jej členskými štátmi v roku 2005 prispela k celosvetovej pomoci 42% , USA prispeli 33% a Japonsko 7%.

Úrad humanitárnej pomoci Európskej komisie (ECHO), založený v roku 1992, financuje a koordinuje humanitárnu pomoc vo viac ako 100 krajinách mimo Európskej únie. Pomoc je poskytovaná priamo ľuďom v núdzi bez ohľadu na ich národnosť, vierovyznanie, pohlavie či etnickú príslušnosť.

Kampaň Európska humanitárna pomoc je pokračovaním podobných kampaní, realizovaných v ďalších členských krajinách EÚ: Českej republike, Estónsku, Maďarsku, Malte, Litve, Lotyšsku, Poľsku a Slovinsku.

Zdroj: Europa.sk

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.023 s.