EduFestival mení životy, do Bratislavy privezie stredné školy z USA a ďalších krajín

Pondelok, 14.08.2023 08:00 redakcia
Správy pre študentov

EduFestival sa uskutoční už 28. septembra 2023 od 13.00 h v bratislavskom hoteli Sheraton. Tento rok po prvýkrát prinesie do Bratislavy aj zahraničné stredné školy. Predstavia sa na ňom stredné školy napríklad z USA a Kanady, ale aj zo Švajčiarska. Stredoškoláci a ich rodičia si tak majú z čoho vyberať. Počas podujatia sa študenti môžu stretnúť priamo so zástupcami škôl alebo si vypočuť sériu prednášok zahraničných hostí. Festival organizuje spoločnosť Education Study a vstup je pre účastníkov bezplatný.

Mnohí študenti aj ich rodičia snívajú o štúdiu v zahraničí. Často je prekážkou nedostatok informácií o škole a možnostiach štúdia. EduFestival to mení.

Cieľom festivalu je inšpirovať študentov k hľadaniu vlastnej vzdelávacej a kariérnej cesty a otvoriť im obzory pre štúdium v zahraničí. Na podujatí budú predstavené zahraničné internátne stredné školy, ktoré sú jednou z najobľúbenejších variant štúdia v zahraničí. Štúdium na tzv. boarding schools je vhodné pre tých, ktorí hľadajú nielen kvalitnú výučbu, ale aj silné športové, umelecké či vedecké programy.

Školský systém sa mi tu páči viac, než na Slovensku. Počas víkendov, keď nemáme školu, máme stále nejaký program, takže sa tu nenudím. Sú tu veľmi milí a priateľskí ľudia, ktorí mi hneď pomohli, keď som niečo potreboval,” hovorí o svojej skúsenosti zo strednej školy v USA študent Samuel Š.

Festival organizuje spoločnosť Education Study, ktorá nadväzuje na českú značku Education.cz. Tá sa dlhodobo venuje pomoci českým a slovenským študentom dostať sa na školy v zahraničí. Začiatkom tohto roka sa spoločnosť rozhodla vytvoriť slovenskú značku Education Study, aby sa mohla plne sústrediť na potreby slovenských študentov. „Naša spoločnosť má niekoľkoročnú skúsenosť na českom trhu v oblasti sprostredkovania kvalitného štúdia v zahraničí na stredných a vysokých školách. Pomáhame sa študentom zorientovať v plánovaní ich budúcnosti, a preto tiež poskytujeme vzdelávacie a kariérne poradenstvo. Keďže sa na nás proaktívne obracajú slovenské rodiny, rozhodli sme sa rozšíriť svoje aktivity aj na Slovensko. Našu pôsobnosť tak odštartujeme v septembri v Bratislave organizáciou EduFestivalu, vysvetľuje Lucia Klimková, CEO spoločnosti Education Study.

Účastníci sa môžu bezplatne registrovať na webovej stránke festivalu www.edufestival.sk.

Ak by ste sa chceli stať mediálnym partnerom akcie a podporiť tak EduFestival 2023, neváhajte nás kontaktovať.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.022 s.