Cestujte lacnejšie, rýchlejšie a ekologickejšie

Piatok, 24.02.2012 08:00 Chlapec redakcia
Vytlačiť Správy pre študentov
Aj vy ste si všimli tie množstvá poloprázdnych, ba až „prázdnych“ áut na našich cestách? Presne takto to začalo. Dnešná, na jednej strane veľmi silno o ekologické fungovanie sa snažiaca doba, je paradoxne tak neekologická. Ľudia sú uponáhľaní a často vôbec nemyslia nato, ako ušetriť pár eur povedzme na palive a zároveň byť viac „zelení“.

Ďalšou je samotná potreba ľudí, ktorí si tento fakt uvedomujú a chcú na cestovaní ušetriť. Takíto ľudia často píšu na sociálnych sieťach a hľadajú si spolujazdcov, alebo šoférov, ktorí by ich zviezli. Našli ste sa medzi nimi aj Vy, študenti cestujúci stovky kilometrov kvôli škole? Vytvorili sme teda priestor pre stretávanie sa šoférov a spolujazdcov za účelom koordínácie ich ciest. Šoféri si tak hľadajú spolujazdcov a naopak. Jednoducho a interaktívne na www.nasadni.sk.

Našim dlhodobým cieľom je poskytnúť "alternatívu" ku komerčnej a konvenčnej osobnej preprave (vlakové, autobusové a letecké spoločnosti) na Slovensku a v Európe. Je jasné, že týmto spoločnostiam zaplatíte viac, čo sa odzrkadlí na spoľahlivosti a dôveryhodnosti zo strany nimi poskytovaných služieb. Preto sme vytvorili prostredie, kde sú takéto potreby používateľov uspokojené za nižšiu cenu. Spolujazdci môžu uverejniť svoje požiadavky o odvoz, šoféri ich vyhľadajú a dohodnú sa s nimi telefonicky, alebo e-mailom. Šoféri tiež môžu uverejniť svoje cesty, na ktoré im spolujazdci pošlú žiadosť o nasadnutie. 48 hodín pred začatím cesty sa cesta potvrdí a účastníci môžu odstúpiť s tým, že bude dovolené ich hodnotenie z druhej strany. Pred týmto limitom môžu spolujazdci nasadať a rušiť svoje požiadavky o nasadnutie bez obáv o negatívne hodnotenie. Nechýba teda hodnotenie od samotných používateľov (šoférov aj cestujúcich, slovom aj známkou). Hľadanie ciest je jednoduché a intuitívne, takisto ako vyhľadávanie všetkých použivateľov portálu a ich detaily. Šoféri uvádzajú východzie miesto, prechodné miesta a cieľové miesto, cenu a niekoľko ďalších detailov cesty. Táto funkcionalita dovoľuje spolujazdcom vybrať si tú najlacnejšiu cestu s najlepšie hodnoteným šoférom. Pre zjednodušenie je registrácia a prihlásenie možná aj cez služby Google a Facebook, čo skracuje čas na cca 5 sekúnd k plnému využívaniu stránky. Všetky ďalšie potrebné informácie sú uvedené priamo na stránke.

Pomôžte životnému prostrediu aj Vy! Obetujte pár minút a cestujte lacnejšie, pohodlnejšie a ekologickejšie na www.nasadni.sk.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

0.018