Justin Bieber

Ostatné » Osobnosti / Životopisy

Autor: ninuska (17)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 08.09.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 387 slov
Počet zobrazení: 70
Tlačení: 9
Uložení: 10

Justin Bieber

Justin drew Bieber sa narodil 1.marca 1994 v v St. Joseph's Hospital v meste London (Ontario) v Kanade.

Jeho prvý plne štúdiový album, My World 2.0, bol vydaný 23. marca 2010 a dosiahol podobné úspechy; umiestnil sa v top 10 v niekoľkých krajinách a bol ocenený platinovou platňou po necelých dvoch mesiacoch od vydania v USA. Tomu v januári 2010 predchádzal medzinárodný hit, „Baby“. Vydanie debutového albumu nasledovalo Justinovo prvé turné My World Tour, remix albumy My Worlds Acoustic a Never Say Never - The Remixes, 3D biograficko- hudobný film Justin Bieber: Never Say Never a neskôr druhý štúdiový album, Under the Mistletoe, ktorý debutoval na prvej priečke albumového rebríčka Billboard 200.

Justin Bieber získal viacero ocenení, vrátane Artist of the Year na American MusicAwards a bol nominovaný v kategóriách Best New Artist a Best Pop Vocal Album na 53. Grammy Awards. S globálnou základňou fanúšikov, zvaných tiež „Beliebers“, a viac než 36 miliónmi priaznivcov na Twitteri bol Justin magazínom Forbes, v roku 2012, vyhlásený za tretiu najvplyvnejšiu celebritu sveta. Podľa odhadu, za predchádzajúcich 12 mesiacov, zarobil 55 mil. dolárov a v máji 2012 mal predaných 15 miliónov albumov.

Minulosť

V detstve sa Justin zaujímal o hokej, futbal a šach. Postupne ako rástol, učil sa sám hrať na klavíri, bicích, gitare a trúbke. V roku 2007, keď mal dvanásť rokov, zaspieval pieseň So Sick od Ne-Yo na miestnej speváckej súťaži v Stratforde a umiestnil sa na druhom mieste.

Jeho mama zverejnila video z vystúpenia na YouTube, aby ho mohla vidieť rodina aj priatelia. Pokračovala s uploadom videí, na ktorých Justin prespieval rôzne R&B pesničky a jeho popularita na stránke rástla.

Pri hľadaní videí rôznych spevákov Scooter Braun náhodou klikol na jedno z Justinovych videí – bol ohromený. Braun vystopoval divadlo, kde Justin vystupoval, našiel Justinovu školu a nakoniec kontaktoval Pattie Mallette. Braun neskôr prišiel za Justinom a spolu odleteli do Atlanty. Týždeň po príchode Justin zaspieval pre speváka/skladateľa Ushera, ktorý zariadil skúšku u Antonia L. A. Reida v Island Def Jam Music Group, ktorý s ním podpísal zmluvu za Island Records v októbri 2008. Justin Timberlake bol tiež pripravený podpísať zmluvu s Justinom Bieberom, no on sa nakoniec rozhodol podpísať ju s Usherom. Justin Bieber a jeho mama sa potom dočasne presťahovali do Atlanty (kde býva aj Usher a Braun), aby si založil kariéru.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Ostatné » Osobnosti / Životopisy

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.044 s.
Zavrieť reklamu