Prečo nahryznuté jablko zhnedne?

Pomôcky » Prečo?

Autor: lucka123 (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 30.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 193 slov
Počet zobrazení: 243
Tlačení: 19
Uložení: 20

Prečo nahryznuté jablko zhnedne?

Nahryznuté jablko zhnedne v dôsledku oxidácie. Proces oxidácie spočíva v reakcii kyslíka s enzýmami a inými látkami prítomnými v ovocí. Tu sú hlavné faktory, ktoré vedú k zhnednutiu nahryznutých jabĺk:

  1. Reakcia s kyslíkom: Keď je jabko narazené alebo rozkrojené, jeho vnútro prichádza do styku s kyslíkom z ovzdušia. Tento kontakt s kyslíkom spúšťa reakcie, ktoré vedú k oxidácii rôznych zlúčenín v jabku.

  2. Enzýmy: Jablká obsahujú enzýmy, najmä polyfenoloxidázu, ktorá katalyzuje reakcie oxidácie fenolových zlúčenín prítomných v jabkách. Tieto reakcie produkujú čierne alebo hnedé pigmenty, ktoré spôsobujú zhnednutie.

  3. Prítomnosť fenolových zlúčenín: Jablká obsahujú fenolové zlúčeniny, ktoré sú náchylné na oxidáciu. Keď sú tieto zlúčeniny vystavené kyslíku, môžu reagovať a tvoriť hnedé alebo čierne zlúčeniny.

Aby ste predišli rýchlemu zhnednutiu, môžete použiť niektoré opatrenia:

  • Uchovávajte jablká v chladničke: Chladné prostredie spomaľuje niektoré chemické reakcie, vrátane oxidácie, čo môže oddialiť zhnednutie.

  • Použite kyselú látku: Napríklad, po nakrojení jabka môžete aplikovať trochu citrónovej šťavy, ktorá obsahuje kyselinu askorbovú, a tým spomaliť oxidáciu.

  • Rýchle konzumovanie: Ak plánujete jabko konzumovať neskôr, môžete ho nakrojiť až tesne pred konzumáciou, aby ste minimalizovali kontakt so vzduchom.

Tieto opatrenia môžu pomôcť oddialiť proces oxidácie a udržať čerstvý vzhľad jabĺk.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Prečo?

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.012 s.
Zavrieť reklamu