Moja babka

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: celestina (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 02.01.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 216 slov
Počet zobrazení: 1 644
Tlačení: 44
Uložení: 38

Moja babka

Častokrát sa zamýšľam nad tým, kto je pre mňa v mojom živote dôležitý. Rodičia, súrodenci, priatelia, spolužiaci. Určite každý z nich mi priniesol niečo pozitívne, alebo aj negatívne do môjho života. Samozrejme, že najdôležitejšia je pre mňa mama. Dala mi život a za to jej veľmi ďakujem.

V mojom živote je však ešte niekto, kto mi doň priniesol veľa príjemných okamihov, užitočných rád a iný pohľad na svet. Je to osôbka, ktorá stále stála a stojí vždy pri mne a podporuje ma. Osoba, ktorá sa o mňa postarala a pomáhala rodičom pri mojej výchove. Hádajte, kto to je. No predsa moja babka!

Babka – koľko lásky, starostlivosti a obetavosti v jednom slove. Nie nadarmo sa jej vraví i stará mama. Pre mňa babka nie je len niekto, koho vidím každý deň a s kým sa rozprávam o rôznych banálnych veciach. Bola súčasťou dôležitých okamihov môjho života, naučila ma ako byť dobrým človekom a odovzdala mi množstvo poznatkov a postrehov, ktoré určite nevyjdú nazmar. 

Aj keď je moja druhá mama odo mňa staršia o 67 rokov a nevie, čo je tablet, iphone či notebook, vie, čo je pre mňa dobré, lebo počas svojho života nadobudla množstvo skúseností. Malá osôbka, no s veľkým srdcom, v ktorom je plno lásky a porozumenia. Porozumenia, ktoré by som už u mnohých ľudí hľadala márne. Nikto ju nikdy nenahradí a ja ju mám veľmi rada. Moja babka je tá najlepšia babka na svete.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu