Stav našej planéty (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 282 slov
Počet zobrazení: 85
Tlačení: 10
Uložení: 8

Stav našej planéty (Úvaha)

Ešte pred pár týždňami sme spokojne chodili do práce, do školy, von s priateľmi a žili sme obyčajný život.

Postupne však začali prichádzať hrozivé informácie o novom víruse a hrozba, ktorú nikto z nás nečakal. Deň čo deň pribúdali správy o jeho šírení, počte nakazených a žiaľ aj o úmrtiach. Ani sme sa nenazdali a na Slovensku sa potvrdil prvý prípad. Onedlho sa uzavreli školy, fabriky, nákupné centrá a ľudia začali väčšinu času tráviť doma alebo v prírode.

Možno mi dáte za pravdu, keď si myslím, že dlhší čas strávený s našimi blízkymi mal vo väčšine prípadov priaznivé účinky na naše vzťahy. Pravým opakom sú krajiny ako Brazília, kde stúpol počet rozvodov a domáceho násilia niekoľkonásobne.

Jedna z povzbudivých správ je, že uzavretím veľkých fabrík a obmedzenie cestovania dopravnými prostriedkami dýchame čistejší vzduch. Stále si však nevieme nájsť odpovede na otázky ako: Kedy to už skončí? Skončí to vôbec niekedy? Budú sa takéto pandémie opakovať? Je ten vírus nebezpečnejší ako obyčajná chrípka alebo ho nebezpečným robia len média? Vrátime sa niekedy do obyčajného života ako predtým?

Aké to bude mať následky na ľudí a na svetovú ekonomiku? Na tieto otázky nám nevie odpovedať nikto iný ako len sám ČAS. Je až zarážajúce, čo dokáže spôsobiť niečo, čo voľným okom nedokážeme vidieť.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť a treba poďakovať všetkým ľuďom v prvej línií, ktorí pomáhajú občanom postihnutým týmto ochorením, všetkým tým, ktorí pracujú v potravinách a pomáhajú ľuďom v tejto neľahkej situácií, ale aj vedcom, ktorí sa aj v tejto chvíli snažia objaviť protilátku na tento nebezpečný vírus.

No ako sa hovorí: Všetko zlé je na niečo dobré a môžeme len dúfať, že sa tento výrok po končení tejto pandémie naplní.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu