Diktáty na mäkké spoluhlásky

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: diana
Typ práce: Ostatné
Dátum: 23.02.2021
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 563 slov
Počet zobrazení: 12 149
Tlačení: 429
Uložení: 422

Diktáty na mäkké spoluhlásky 

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 1

Tánička chodí na zaujímavý krúžok. Učí sa šiť. Používa šijací stroj. Ušila si čipkovanú sukničku. Je šikovná. Sedí pri stroji celé hodiny. Teší sa, že si ušije aj džínsy. Stane sa krajčírkou?

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 2

Vonku často prší. Nejeden vtáčik hladuje. Iný čuší na halúzke. Najsmelší prefrčí pod okná. Deti sypú vtáčikom pokrm. Na jeseň odlietajú do teplých krajín. Šimonovi je za nimi clivo.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 3

Šikovná Anička číta Zorničku. Džíp uháňa po ceste. V polici na šaty je košeľa. V košíku bolo päť vajíčok. Peťko mal v behu najlepší medzičas. Dedko celý život tvrdo pracoval.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 4

Začíname cvičiť s činkami. Dedo pohnojil záhradu hnojivom. Auto prefrndží okolo domu. Bez vody by nebol život. Citrón je kyslý. Mamina mi oprala
džínsy. Chlapci si púšťajú autíčka na autodráhe.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 5

V triede máme počítadlo. Vážim si tvoju užitočnú prácu. Mamička zašívala dieru na ponožke. Hanka číta knihu Čin - čin. Zajtra cestuje do cudziny. Na
železnici stojí stará mašina.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 6

Mama na šijacom stroji prešíva deravé nohavice. Na poli cvendží kosa. Chutí mi párok s horčicou. Deti v divadle tichučko sedeli. Koľko je hodín? Najmenší vtáčik je čížik.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 7

V škole sme sa naučili novú pesničku. Na veži odbilo päť hodín. V hrnci syčí para. Už začni čítať! V čítanke sme čítali básničku o jeseni. V kočíku spí
bábätko. Šimon má modré oči.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 8

Vtáčik si pochutil na čerešničkách. Cítiš vôňu narcisov? Včela pustila žihadlo. Hydinu chováme pre úžitok. Do cesta pridávame vajíčko. Na počítači píšeme listy. Prečo kričíš?

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 9

Krajčír ušil Katke sukničku. Má na nej aj mašličky. Kováči kujú podkovy. Buchty sme naplnili makom a čistým ovocím. Uhádni ďalšie číslo. Kačica žije na dedine.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 10

Tánička sa učí šiť na šijacom stroji. Do cesta na koláčiky pridávame kvasnice. Po lesnom chodníku kráča poľovník. Na čítaní čítame zaujímavé básničky. Vidíš dobre? Koník erdží.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 11

Kto mlčí, ten svedčí. Líška má čistý kožúšok. Po prázdninách sme sa tešili na školu, aj pani učiteľku. V kníhkupectve si kupujeme knihy. V kozube blčí oheň. V súťaži sme boli poslední.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 12

Pri bežaní som sa spotil. Z ohniska čmudí dym. Ivanke veľmi chutí
vajíčková nátierka. Pred spaním si vyčisti zuby! Koník silno zaerdžal. Anička žije s rodičmi v meste. Divadlo sa už skončilo.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 13

Kočiš vezie v koči vzácnu pani. Z kohútika kvapká voda. Janíčko a Anička sa tíško pozerajú na čížika. V zámke zaštrkotal kľúčik. Zlodeji ukradli šperky. Naši čitatelia radi chodia do knižnice.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 14

Janko skončil v súťaži tretí. Na kopci stojí jedľa. V noci sa mi snívajú pekné sny. Dunčo ráz obhrýza kosti. Na dedine nebýva veľa ľudí. Na okne sedí
mucha. Sliepka vysedela vajíčko.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 15

Týždenníci umyli tabuľu. Baníci pracujú hlboko v bani. Navštívila nás vzdialená rodina. Polož ten kvetináč na okno! Pôjdeme na výlet do Bojníc. Vidím na stole môj zošit. Dnes celý deň snežilo.

Diktát na mäkké spoluhlásky č. 16

Anička a Šimon sú týždenníci. Susedia mali v dome myši. Divadelné predstavenie sa skončilo. Kôň hlasno erdží a fŕka. Prváčka Katka nepotrebuje počítadlo. Koscova kosa pri kosení cvendží.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#hrava geografia 7.rocnik odpovede #mäkke spoluhlasky 2 ročník #Mäkké spoluhláska


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.011 s.
Zavrieť reklamu