Diktáty na dvojhlásku ô

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: filomena (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 16.11.2021
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 281 slov
Počet zobrazení: 4 232
Tlačení: 178
Uložení: 172

Diktáty na dvojhlásku ô

Diktát na dvojhlásku ô č. 1

Môj brat je ôsmak. Otec pracuje s drôtom. Na farme pribudol vôl. Babka pestuje kôpor. Náš sused je už dôchodca. Nemôže veľa chodiť.

Diktát na dvojhlásku ô č. 2

Náš kôň má zelenú farbu. V izbe je stôl z dreva. Malá Terka má sedem rôčkov. Dedko okopáva pôdu. Žriebätko nie je vôbec plaché.

Diktát na dvojhlásku ô č. 3 

V komôrke sú koláče. Na stole je kôpka centov. Strom má hrubú kôru. Teta dostala pôžičku na dom. Chlebík mal chrumkavú kôrku.

Diktát na dvojhlásku ô č. 4

Môj priateľ má mladšiu sestre. Volá sa Vierka. Má pevnú vôľu. Najväčšiu radosť má z guľôčok. Dostala od nás červenú jahôdku. Bola to záložka do knihy. Záložka je dobrá pomôcka pri čítaní.

Diktát na dvojhlásku ô č. 5

Pod oblôčkom vlk zaspieval a vzal kozliatka. Predtým si oddýchol v tôni. Neskôr ho však zbadal horár a vlk kozliatka pustil.

Diktát na dvojhlásku ô č. 6 

Malému teliatku sa podlomili nôžky. Chutné jedlo je veľký pôžitok. Broskyňa má v sebe kôstku. Babka varí vnučke tvarohové pirôžky s jahôdkami. Neďaleko zurčal potôčik.

Diktát na dvojhlásku ô č. 7

Lenka má pri úsmeve v líčkach pekné jamôčky. Kôpor je chutná rastlinka do polievok a omáčok. Malý Jarko sa už teší do škôlky. Popoluška musela roztriediť kôpku hrachu a šošovice. Dôvodov na plač mala niekoľko.

Diktát na dvojhlásku ô č. 8

Kôň bol rýchly ako víchor. Múdrej žene nechýbal dôvtip. Naša spolužiačka je pôvodom Češka. Bôb je druh strukoviny. Paľko bol v počítaní príkladov dôsledný. Dcérin smútok jej spôsoboval boľ.

Diktát na dvojhlásku ô č. 9

Totem je indiánsky kôl. Krby a raky sú kôrovce. Celá rodina išla na obchôdzku po hradoch a zámkoch. Vo Veľkej Lehôtke máme chatu. Lovec mal pri sebe lovecký nôž.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#slová na ô


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.025 s.
Zavrieť reklamu