Diktát na zvieracie prídavné mená

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: celestina (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 03.10.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 198 slov
Počet zobrazení: 1 291
Tlačení: 31
Uložení: 25

Diktát na zvieracie prídavné mená

Vo vzduchu už cítiť jar. Aj vo včelích úľoch je rušno. Včelie rodinky sa prebudili a vychutnávajú si teplo slnečných lúčov. Povetrím sa nesie šum husích a bocianích krídel.

Vtáčí orchester sa postupne schádza v záhradách i lesoch. Ozýva sa lastovičím štebotom i sovím húkaním. Jastrabím pohľadom čaká na svoju korisť myšiak lesný. Zoologické záhrady ožili nedočkavými návštevníkmi. Obdivujú dropí výbeh pri rybníku s bobrími stavbami. Jaguárí pohľad vzbudzuje rešpekt.

S lamími mláďatami sa vyhrieva aj zebria rodinka. Z klietky počuť tigrí rev. Okolo sobích parohov krúži osí roj. S kobrím jedom nie sú žarty!

Diktát na zvieracie prídavné mená

Vo vzduchu už cítiť jar. Aj vo včel_ ch úľoch je rušno. Vče_ ie rodinky sa prebudili a vychutnávajú si teplo slnečn_ ch lúčov. Povetrím sa nesie šum hus_ ch a bocia_ _ ch krídel. Vtáč_ orchester sa postupne schádza v záhradách i lesoch. Ozýva sa lastovič_ m štebotom i sov_ m húkaním. Jastrab_ m pohľadom čaká na svoju korisť myšiak lesný.

Zoologické záhrady ožili nedočkav_ m_ návštevníkmi. Obdivujú drop_ výbeh pri rybníku s bobr_ mi stavbami. Jaguár_ pohľad vzbudzuje rešpekt. S lam_ mi mláďatami sa vyhrieva aj zebr_ rodinka. Z klietky počuť tigr_ rev. Okolo sob_ ch parohov krúži os_ roj. S kobr_ m jedom nie sú žarty!

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.033 s.
Zavrieť reklamu