Diktát – slovesné spôsoby (7. ročník)

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: xara (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 04.10.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 205 slov
Počet zobrazení: 765
Tlačení: 49
Uložení: 46

Diktát – slovesné spôsoby (7. ročník)

Priateľ trávi zimné prázdniny na horách. Veľmi rád sa lyžuje. V lete si lyže dôkladne pripraví.

Keď sa objaví prvý sneh, vyrazí na lyžiarske trate. Páči sa mu v Tatrách a rád by skúsil i zjazdovky v Alpách. Rád sa vozí v prepychovom matkinom aute. Dnes by ju chcel prekvapiť.

Ako oslávi jej narodeniny? Starý otec zbystrí pozornosť a radí. Umy riad a povysávaj celý byt! V obývačke prikry stôl bielym obrusom! Pokúsi sa zvíťaziť nad lenivosťou a nezlyhať. Onedlho bolo všetko prichystané. Vo dverách sa objavila matka. Na tvári sa jej usadil šťastný úsmev.

Diktát – slovesné spôsoby (7. ročník)

Priateľ tráv- zimné prázdniny na horách. Veľmi rád sa l- žuje. V lete si lyže dôkladne priprav- . Keď sa objav- prv- sneh, v- raz- na l- žiarske trate. Páč- sa mu v -atrách a rád b- skús- l i zjazdovky v Alpách. Rád sa voz- v prep- chovom matk- nom aute. Dnes b- ju chcel prekvap- ť. Ako osláv- jej narodenin- ? Starý otec zb- str- pozornosť a rad- .

Um- riad a pov- sávaj celý b- t! V ob- vačke pr- kr- stôl biel- m obrusom! Pokús- sa zv- ťaziť nad lenivosťou a nezl- hať. Onedlho bolo všetko pr- ch- stané. Vo dverách sa objav- la matka. Na tvár- sa jej usad- l šťastný úsme- .

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu