Diktát na ň

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: vandda (16)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 08.07.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 267 slov
Počet zobrazení: 153
Tlačení: 11
Uložení: 10

Diktát na ň

Diktát na ň č. 1

Na dvore stojí malý kôň. Vedľa neho skáče šteniatko a máva mu chvostíkom. Chlapec menom Jánošík sa pozerá z okna a zbožňuje tieto zvieratá. Počuje zvončeky na krku koňa, keď sa pohne. Jeho sestra Mária donesie koňovi veľkú misu s vodou. Jánošík a Mária milujú dni, keď môžu byť vonku so svojím koňom. Oni sú naozaj šťastní, že majú také pekné zvieratá.

Diktát na ň č. 2

Minulú jeseň sme v záhrade zasadili nové stromčeky. Moja stará mama vždy hovorí, že záhrada je ako malý zázrak. Zasadili sme jablone a hrušky, aby sme mali na jar pekné kvety a na jeseň chutné ovocie. Babička nám pomáhala a hovorila, že práca v záhrade je najlepšia terapia.

Diktát na ň č. 3

V škole sme sa učili o rieke Dunaj. Učiteľ nám povedal, že Dunaj je druhá najdlhšia rieka v Európe. Počas hodiny sme si vymieňali zaujímavé informácie a diskutovali sme o rôznych riekach vo svete. Na konci dňa sme mali kvíz, a ja som sa cítila dobre pripravená.

Diktát na ň č. 4

Minulý týždeň sme navštívili tetu Žeňu, ktorá býva v malej dedine neďaleko hory. Teta nám pripravila obľúbené koláče a rozprávala nám príbehy z mladosti. Popoludnie sme strávili hraním sa na dvore a pomáhali sme tete pri sadení kvetov. Bol to príjemný deň.

Diktát na ň č. 5

V sobotu sme išli na výlet do hôr. Cesta bola dlhá, ale výhľady boli nádherné. Počasie nám prialo, a tak sme mohli vidieť vrcholy hôr pokryté snehom. Počas prechádzky sme videli aj niekoľko jeleňov v diaľke. Všetci sme si výlet užili a tešíme sa na ďalší.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu