Vodné fajky

Ostatné » Náuka o spoločnosti

Autor: mamicka
Typ práce: Ostatné
Dátum: 10.10.2018
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 220 slov
Počet zobrazení: 913
Tlačení: 72
Uložení: 75

Vodné fajky

História vodných fajok: Vodná fajka sa po prvý krát objavila v Indii a to v primitívnej forme vyrobená z kokosového orechu, pričom sa ešte ani zďaleka nepodobala na súčasné fajky. Vodná fajka má veľkú tradíciu hlavne v Turecku, postupom času sa rozšírila najmä do Iránu a neskôr ju začal objavovať aj západný svet. Práve v poslednej dobe sa teší obrovskej popularite a stala sa bežnou súčasťou života ľudí po celom svete. Bolo to však práve v Turecku, kde bola tradičná vodná fajka, ako ju poznáme dnes, vyrobená a jej tradičný vzhľad sa za posledné desaťročia takmer nezmenil.

Vodné fajky nájdeme v dnešnej dobe v domácnostiach, reštauráciách a čajovniach po celom svete, milióny ľudí si obľúbili tú arómu a upokojujúci relaxačný účinok vodných fajok. Veľa z nich sú nefajčiari, pretože fajčenie aromatických tabakov z vodnej fajky nie je návykové! Tiež veľa fajčiarov, aj v západnom svete, vymenilo svoje obľúbené cigarety za vodnú fajku.
 
Tabaky, používané vo vodných fajkách sú vyrábané miešaním ovocnej melasy, medu a rozmixovanej ovocnej drene, a čerstvých tabakových listov. Vyrábajú sa vo všetkých možných príchutiach.

Časti vodnej fajky:

  • Keramická korunka: dáva sa do nej tabak
  • Miska: zachytáva padajúci popol
  • Telo fajky: umožňuje prechod dymu z korunky do vázy
  • Vzduchový ventil: umožňuje unikanie dymu, keď sa váza naplní
  • Váza na vodu: napĺňa sa z časti vodou a filtruje dym
  • Hadica: umožňuje samotné fajčenie
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Kľúčové slová

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#Fajka #o turecku


Odporúčame

Ostatné » Náuka o spoločnosti

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.034