Svadobný príhovor vtipný

Pomôcky » Príhovory

Autor: ypsilon (16)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 19.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 394 slov
Počet zobrazení: 2 514
Tlačení: 56
Uložení: 55

Svadobný príhovor vtipný

Vážení hostia,

dovoľte mi, aby som sa vám trochu pobavil na túto slávnostnú príležitosť, keď sme tu, aby sme oslávili lásku a spojenie dvoch ľudí v svätom manželstve. Ako to už býva zvykom, na svadbe nie sme len na to, aby sme jedli a tancovali, ale aj na to, aby sme si vypočuli zopár vtipných príhovorov, ktoré nám spríjemnia tento večer.

Ale musím byť úprimný, pri príprave tohto príhovoru som si uvedomil, že hovoriť vtipne na svadobnom príhovore nie je také jednoduché. Je to ako tancovať s krojačom – nikto presne nevie, čo očakávať.

No dobre, povedal som si, že vyskúšam niečo trochu iné. Alebo skôr povedané, že sa pokúsim vytvoriť spojenie medzi manželstvom a niečím vtipným. Takže poďme na to!

Manželstvo je ako auto. Na začiatku je to nové a lesklé, a vy sa tešíte na nekonečné dobrodružstvá. Potom však zistíte, že sa musíte podeliť o volant. Jedna z vás ho bude vždy riadiť a tá druhá bude iba hlasný spolujazdec, ktorý vás usmernení. A to je dobré, pretože keby ste mali obe ruky na volante, nedopadli by ste veľmi dobre.

Ale z času na čas sa vám môže stať, že sa dostanete na slepú uličku alebo zabloudíte. A to je v poriadku, pretože každá cesta má svoje prekážky. Dôležité je, že máte spoločný cieľ a že sa navzájom podporujete, keď sa tieto prekážky objavia.

A nezabudnite, manželstvo je tiež o kompromise. Ak váš partner chce ísť na dovolenku na pláž, a vy chcete ísť na horu, urobte kompromis a choďte na plážovú horu! Veď existujú aj také miesta, však?

Ale vážne, dámy a páni, manželstvo je vzácne a krásne. Je to spoločná cesta, na ktorej budete mať svoje víťazstvá, smiech, radosti aj slzy. Ale na konci dňa, keď sa budete pozerať na toho druhého a uvedomíte si, že vás tá osoba dopĺňa, podporuje a miluje tak, ako ste, budete vedieť, že ste na tej správnej ceste.

Takže teraz sa postavme na nohy, zdvihnite poháre a príďme na to, že manželstvo je ako dobrý vtip – keď sa spojí správne slovo s pravým časom, je to nezabudnuteľné.

Na zdravie novomanželov! Nech je vaše manželstvo plné lásky, smiechu a vtipu!

Dúfam, že vám tento vtipný príhovor priniesol úsmev na tvári. Prajem novomanželom všetko najlepšie v ich spoločnom živote a nech sa v ich manželstve vždy nájde miesto pre radostné a vtipné okamihy.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#svadobný príhovor vtipný


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu