Príhovor k 70. narodeninám babky

Pomôcky » Príhovory

Autor: verca123
Typ práce: Ostatné
Dátum: 21.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 237 slov
Počet zobrazení: 320
Tlačení: 10
Uložení: 6

Príhovor k 70. narodeninám babky – Sedemdesiate narodeniny mojej babky

Drahá babka, dámy a páni, sesternice a bratranci!

Ako už viete, naša babka, mamka, stryná, sestra a manželka dnes oslavuje svoje jubileum, krásne 70. narodeniny. Teraz mi dovoľte porozprávať o jej krásnom dlhom živote.

Všetko sa to začalo, keď sa moja babka narodila. Jej starší brat hovorí, že to bolo najkrajšie bábätko na svete. Všetci si ju obľúbili. Keď nastali jej štvrté narodeniny, rodičia ju dali do obyčajnej dedinskej škôlky.

No na jej 6-te narodeniny išla do školy. Po základnej škole išla na strednú a vysokú školu si už nestihla urobiť, lebo sa vydala veľmi skoro. Z jej priezviska Podlesná sa stalo Gdovinová a rok po svadbe začala pracovať na družstve.

Neskôr sa jej narodila prvá dcéra, teda moja teta Darina, ktorú mám veľmi rada. Po troch rokoch sa jej narodil jej syn Vinco, s ktorým „gadžujem“ každé prázdniny. Neskôr, po troch rokoch sa zasa narodila moja krstná Viera a o rok na to moja mamka.

Tešila sa zo všetkých svojich detí a dodnes ich má veľmi rada, ako aj svoje dve vnúčatá. Áno, moja babka má len dve vnúčatá, lebo ako jediná jej dcéra sa vydala moja mamka. Mohla by som toho o nej ešte veľa rozprávať, ale vy to už všetko viete z babkiných super rozprávačiek.

Máme Ťa radi a prajeme Ti ešte dlhý život.

Teš sa z neho, ako si sa z neho tešila doteraz...

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.013 s.
Zavrieť reklamu