Príhovor k 50. narodeninám

Pomôcky » Príhovory

Autor: verca123
Typ práce: Ostatné
Dátum: 21.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 331 slov
Počet zobrazení: 255
Tlačení: 7
Uložení: 11

Príhovor k 50. narodeninám

Milí prítomní hostia, milá rodina, priatelia a najmä naša oslávenkyňa!

Zišli sme sa tu dnes, aby sme v kruhu rodiny a priateľov oslávili tvoje vzácne jubileum, 50-té narodeniny. Áno drahá mamka, sme tu všetci, lebo nám na Tebe veľmi záleží a chceme spolu s Tebou prežiť tento výnimočný deň.

Každý z nás Ťa pozná ináč. Pred 17-timi rokmi si si zobrala za manžela muža, človeka, ktorý stojí teraz vedľa a porodila si mu dvoch synov, staršieho Matúša, z ktorého je už pomaly dospelý muž a mňa- Patrika. Všetci traja vieme, že si si s nami prežila veľa a nie vždy sme Ti robili iba radosť.

A kto iný by vedel viac povedať o Tebe, ak nie my? Dnes Ti chceme preto hlavne poďakovať za všetko, čo si pre nás spravila, keď si nás učila prvé krôčiky, viedla nás prvýkrát do školy, učila sa s nami, učila nás s ockom bicyklovať, keď si nám hojila všetky rany, odreté kolienka.

Dnes Ti preto chceme poďakovať, lebo ešte stále po toľkých rokoch sa o nás s láskou vždy staráš a nikdy naše prosby neodmietneš. Všetci prítomní isto vedia, aký si človek, že si dobrá, milá, starostlivá, obetavá žena a dokonca i dobrá kuchárka, čo je aj tvoja práca.

Celý život nepostačí na to, aby sme Ti vrátili všetko, čo si pre nás urobila. Sľubujeme Ti však, že vždy tu budeme pre Teba, i keď mnohokrát sa tak nesprávame a robíme, dalo by sa povedať, presný opak.

Tak teda milá mamička, v mene všetkých tu prítomných Ti chcem popriať k Tvojim okrúhlym narodeninám len to najlepšie. Želáme Ti, aby si si užívala život, aby si sa tešila z maličkostí tak, ako to Ty vieš. Aby Ti slúžilo zdravie a hlavne, aby si s nami mala pevné nervy.

A taktiež mnoho lásky, Božieho požehnania, rodinnej pohody a pokoja. V závere Ti chcem povedať už len jedno, že Ťa veľmi ľúúúbime a že si prajeme, aby si nám žila ešte veľa rokov.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.038 s.
Zavrieť reklamu