Svadobná odobierka

Pomôcky » Príhovory

Autor: erikaaa (17)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 25.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 272 slov
Počet zobrazení: 128
Tlačení: 10
Uložení: 11

Svadobná odobierka 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Vážený svadobní hostia,

dovoľte mi,aby som v mene tu stojaceho ženícha prehovoril k vám pár slov,ktoré pre veľký žiaľ nemôže hovoriť a so svojimi rodičmi sa musí rozlúčiť.

Život sa skladá z detstva a dospelosti.Táto druhá časť života sa obyčajne začína manželským stavom. Aj tu stojaci ženích dnešným dňom začína novú životnú púť. Nevie či bude ružami pokrytá,alebo tŕním posypaná,no dnešným dňom sa predsa len rozhodol z rodičovského domu odísť a tým svoj mládenecký stav ukončiť.

Drahý a milovaný rodičia,predstupujem pred vás so slzami v očiach,ked už vás opúšťam a nový život začínam. "Cti otca svojho i matku svoju! "-takto nám hovorí 4.božie prikázanie,tak aj ja pred odchodom z rodičovského domu predstupujem pred vás s poďakovaním za vašu lásku,starostlivosť i radu,ktorú ste mi preukazovali až do dnešného dňa.

Predstupujem pred vás a prosím o vaše požehnanie,ktoré je po Bohu len vašou cestou dané.

Brat a sestra,moji milí.S vami sa tiež lúčim aj od vás odpustenie prosím.Pán Boh nech sprevádza naše kroky a nech súrodenecká láska trvá medzi nami dlhé roky.To všetko si navzájom prajme a na moju cestu sa aj pobozkajme.

Krstní rodičia,ku vám pristupujem,za vašu lásku pekne vám ďakujem.Vzali ste ma jak na materinské ruky,odniesli ste ma do chrámu božieho a dali ma odmyť od hriechu prvého.Za tú lásku mne preukázanú nech Vám Pán Boh udelí obrovskú odmenu. Na tú moju cestu ruku mi podajte a na rozlúčku bozk mi dajte.

I všetkých príbuzných prosím o odpustenie. Vždycky si na mňa v dobrom spomínajte a do chrámu božieho ma sprevádzajte.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.026 s.
Zavrieť reklamu