Príhovor otca na krste

Pomôcky » Príhovory

Autor: ypsilon (15)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 26.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 240 slov
Počet zobrazení: 388
Tlačení: 8
Uložení: 15

Príhovor otca na krste

Milí hostia, drahá rodina a priatelia,

Dnes je pre nás veľmi špeciálny deň, keď sme sa tu zišli, aby sme privítali a oslávili krst nášho krásneho dieťaťa. Chcel by som vám všetkým srdečne poďakovať za prítomnosť a podporu, ktorú ste nám prejavili dnes.

Pre mňa, ako otca, je toto jeden z najdôležitejších okamihov v živote. Krst je symbolom nového začiatku, kedy naše dieťa oficiálne vstupuje do nášho spoločenstva a začína svoju cestu s Bohom a so všetkými nami, jeho blízkymi.

V týchto prvých týždňoch a mesiacoch sme už mohli zažiť toľko radosti, lásky a šťastia od nášho malého anjela. A sme tak vďační za tento dar. Sme plní nádeje a snov pre jeho budúcnosť a dávame mu sľub, že budeme vždy s ním, aby sme ho chránili, viedli a milovali.

Chcem sa tiež poďakovať nášmu duchovnému vodcovi, kňazovi, ktorý nás dnes bude sprevádzať pri krste a zavŕši tento nádherný obrad. S jeho modlitbami a požehnaním, dáme nášmu dieťaťu pevný základ viery a hodnôt.

Dnes sa nekončí len krst, ale začína sa náš nový život spolu s naším malým anjelom. Nech je naša cesta plná radosti, lásky a požehnania. A nech sa naše dieťa vždy cíti obklopené láskou a starostlivosťou nás, jeho rodiny a priateľov.

Ešte raz vám všetkým ďakujem za vašu prítomnosť a podporu. Modlím sa, aby nás Boh viedol a chránil v našom rodinnom putu a aby sme spolu zažili veľa šťastných a nezabudnuteľných chvíľ.

Ďakujem.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu