Krstiny a príhovor na krstinách

Pomôcky » Príhovory

Autor: ypsilon (15)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 26.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 244 slov
Počet zobrazení: 273
Tlačení: 10
Uložení: 12

Krstiny a príhovor na krstinách

Vážení hostia, milí prítomní,

dnes sme sa tu zišli, aby sme oslávili tento špeciálny a dôležitý okamih v živote našej rodiny – krst nášho milovaného dieťaťa. Chcem sa vám všetkým úprimne poďakovať za to, že ste nás dnes sprevádzali na tejto ceste a zdieľali s nami túto radostnú udalosť.

Krstenie je pre nás veľmi dôležitým krokom, kedy naše dieťa prijíma sväté sviatosti, a zároveň je to chvíľa, ktorá symbolizuje naše spojenie s Bohom a s našou cirkvou. Sme tak vďační za túto príležitosť dať našmu dieťaťu pevný základ viery a hodnôt, ktoré ho budú sprevádzať na jeho celoživotnej ceste.

V tento deň prechádzame rôznymi emociami - radosti, hrdosti a zároveň aj pokory. Je úžasné vidieť, ako náš malý poklad rastie a učí sa svetu okolo seba. Sme vďační za každý úsmev, za každý plač, za každý okamih radosti, ktorý nám prináša.

Takisto by som sa chcel poďakovať nášmu duchovnému vodcovi, kňazovi, ktorý nás dnes bude sprevádzať pri krste. S jeho požehnaním a modlitbami, dáme nášmu dieťaťu krásny dar - dar viery a spojenia s Bohom.

Nech je náš malý anjel vždy obklopený láskou a starostlivosťou nás, jeho rodiny a priateľov. Nech vždy cíti silu svojej viery a nech sa mu darí prekonávať všetky výzvy, ktoré mu prinesie život.

Ešte raz vám všetkým ďakujem za vašu prítomnosť a podporu. Modlím sa, aby nás Boh viedol a chránil na tejto našej rodinnej ceste a aby sme spolu zažili veľa šťastných a požehnaných chvíľ.

Ďakujem.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.028 s.
Zavrieť reklamu