Slávnostný príhovor na začiatku školského roka

Pomôcky » Príhovory

Autor: babuska
Typ práce: Ostatné
Dátum: 29.04.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 274 slov
Počet zobrazení: 139
Tlačení: 9
Uložení: 9

Slávnostný príhovor na začiatku školského roka

Vážení rodičia, milí žiaci, vážené kolegyne, vážení kolegovia.

Horúce leto sa skončilo, prichádza jesenné počasie a s ním aj začiatok nového školského roka. Dnes sa v celej republike začína nový školský rok. Otvorili sa brány škôl, aby privítali svojich žiakov. Pri tejto príležitosti aj ja vás vítam na prahu nového školského roka a želám vám všetkým, aby sa vám v škole dobre darilo, aby ste každý deň prichádzali s radosťou, aby ste sa veľa naučili a aby sme riešili čo najmenej problémov.

Dúfam, že ste prázdniny využili na oddych, športovanie, pomoc rodičom a mladším súrodencom. Kým vy ste si užívali prázdnin, my sme sa starali o to, aby sme našu školu opäť trochu vynovili a skrášlili. Ako vidíte, máme nové okná, pekná je aj telocvičňa, a to nielen zvonku, ale ako uvidíte aj zvnútra. Niektorí z nás tu strávili niekoľko dní z prázdnin, ale najviac práce mali pani upratovačky a pán školník. Patrí im poďakovanie za to, že sa snažili všetko upratať, aby ste prišli do čistej, peknej školy.

Žiaľ, aj keď sa tu celé leto pracovalo, ešte treba niektoré práce dokončiť. Chcela by som vás všetkých poprosiť, milí žiaci, aby ste si vážili prácu všetkých majstrov, ktorí tu pracovali, ako aj to, že práve naša škola dostala peniaze na vynovenie a dávali veľký pozor na steny aj okná. V peknom a čistom prostredí sa lepšie pracuje a žije.

Vážení rodičia, tak ako v minulosti aj teraz vám chcem povedať, že brána našej školy je pre vás vždy otvorená. Kedykoľvek môžete prísť, či už za učiteľmi, za pani zástupkyňou alebo za mnou. Spoločnými silami sa budeme snažiť riešiť aj prípadné problémy.

Tak ešte raz, milí žiaci, vitajte po prázdninách v škole a cíťte sa tu dobre.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu