Príhovor na konci roka

Pomôcky » Príhovory

Autor: babuska
Typ práce: Ostatné
Dátum: 29.04.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 390 slov
Počet zobrazení: 165
Tlačení: 12
Uložení: 9

Príhovor na konci roka

Milí žiaci,

skončil sa ďalší školský rok a zdá sa, že sme všetci spokojní: Vy – žiaci; my – učitelia a predpokladám, že aj Vaši rodičia. Konečne budete mať na chvíľu vytúžený pokoj od školy, nemusíte ráno vstávať, môžete oddychovať, pozerať televíziu, môžete robiť to, čo chcete alebo čo vám dovolia rodičia. Môžete si plánovať ako využiť krásne letné prázdninové dni, aby boli čo najpríjemnejšie, plné radosti a nádherných zážitkov...

Tejto radosti z dnešného dňa však predchádzala tvrdá práca v škole počas celého školského roka. Niektorí z Vás vynaložili veľké úsilie na to, aby nazbierali čo najviac vedomostí, aby boli úspešní, ale aj aby mali dobré známky, ktoré tieto vedomosti symbolizujú.

Iní zas možno len nevenovali dostatočnú pozornosť školským povinnostiam, možno sa vám len nechcelo a možno si nesprávne myslíte, že vzdelávanie sa nie je pre vás to podstatné... Nech je už ako chce, verte, že to, čo sa naučíte v škole Vám nikto nevezme a že to je jediné vaše bohatstvo, ktoré sa vám určite v dnešnej dobe zíde.

Považujem za veľmi dôležité, aby si každý z vás uvedomil hodnotu vzdelania a predovšetkým - začnite od seba. Musíte sami chcieť, snažiť sa, chodiť do školy pravidelne a tak sa dostavia aj výsledky.

Všetci zamestnanci školy sa vám snažia v maximálnej miere pomôcť, aby vedomostí, zručností a skúseností do života bolo toľko, koľko chcete vy sami prijať. Sme hrdí na tých žiakov, ktorí sa snažia a dosahujú úspechy v škole aj mimo školy, ale chceme pomôcť aj tým, ktorým sa tento rok veľmi nedarilo – a verím, že takých žiakov bude čo najmenej.

Milí deviataci, želám vám, aby ste do novej etapy života vykročili správnou a šťastnou nohou, nech sa vám darí a nech si na roky v našej škole spomínate len v dobrom.

Naši „prváci“ majú za sebou prvý rok školskej dochádzky. Verím, že sa im darilo, že sa veľa naučili, že si našli nových kamarátov a že sa tešia na prázdniny.

Na záver vám chcem pripomenúť: Čo je v živote potrebné:

Tri veci musíš želať sebe a druhým: zdravie, priateľov, radosť.

Tri veci musíš ovládať: svoj jazyk, svoje správanie, svoju povahu.

Tri veci musíš zdokonaľovať: vzdelanie, dobrotu, lásku k blížnemu.

Tri veci musíš vedieť dať: čo najviac chudobným, slovo útechy smutným, slovo pochvaly tým, čo si ju zaslúžili.

Trom veciam sa musíš vyhýbať: krutosti, namyslenosti, nevďačnosti.

Tri veci musíš obdivovať: lásku prírody, lásku detí, lásku starých ľudí.

Milí žiaci, prajem vám príjemné prázdniny a veľa pekných slnečných letných dní...

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu