Smútočný príhovor pozostalým

Pomôcky » Príhovory

Autor: vandda (16)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 08.07.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 276 slov
Počet zobrazení: 171
Tlačení: 7
Uložení: 6

Smútočný príhovor pozostalým

Vážení prítomní,

dnes sa spoločne lúčime s človekom, ktorý mal pre každého z nás osobitý význam. Strata milovanej osoby je vždy ťažká a necháva v našich srdciach prázdnotu, ktorá sa zdá byť nezaplniteľná. No aj v tejto ťažkej chvíli je dôležité spomínať na to, čo nám náš drahý zanechal.

Život, o ktorý sme sa mohli s našim milovaným podeliť, bol plný vzácnych okamihov. Každý z nás má vo svojej pamäti jeho slová, činy, a predovšetkým, pocit, aký vo nás zanechal. Dnes si spoločne pripomíname nie len stratu, ale aj život plný láske, odvahy a sily.

Je prirodzené cítiť smútok, ale aj v smútku môžeme nájsť útechu vo vzájomnej podpore. Poďme si v dnešný deň povedať, že napriek bolesti, ktorú cítime, sme tu jeden pre druhého. Spomienky, ktoré sme spolu vytvorili, sú teraz cennejšie než kedykoľvek predtým.

Vyzývam každého z vás, aby ste si zachovali tie najkrajšie spomienky, ktoré vám môžu v týchto ťažkých chvíľach priniesť úsmev. Hovorte o nich nahlas, zdieľajte ich s ostatnými, pretože práve v rozprávaní a spomínaní nášho drahého žije ďalej.

Aj keď náš milovaný už nie je fyzicky medzi nami, jeho duch a odkaz zostávajú s nami. Nech je nám jeho život príkladom a inšpiráciou. A nech nám jeho príbeh pomáha kráčať vpred s odvahou a nádejou.

Dovoľte mi, aby som vám v mene všetkých, ktorí sa dnes zišli, vyjadril úprimnú sústrasť. Viem, že slová nemôžu zmazať bolesť, ale verím, že spoločná podpora a porozumenie nám všetkým pomôžu prekonať túto ťažkú chvíľu.

Ďakujem vám, že ste dnes prišli vyjadriť úctu a lásku. Spolu udržme pamiatku nášho milovaného živú a nech jeho duch nás sprevádza na našich cestách.

Odpočívaj v pokoji.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu