Bez dôvery niet priateľstva (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča veronika123 (24)
Typ práce: Referát
Dátum: 10.12.2015
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 264 slov
Počet zobrazení: 5 851
Tlačení: 318
Uložení: 293

Bez dôvery niet priateľstva (Úvaha)

V dnešnej dobe sa nedá veriť takmer nikomu. Každý tvrdí, že verí len sám sebe. Ľudia hovoria, že nikomu neveria, lebo nechcú zažiť sklamanie. Najviac zradia vždy tí, ktorým najviac veríme. I keď je tento svet plný nenávisti, závisti, zrady a nevery, každý z nás má človeka, ktorému verí, ktorý vie o ňom všetko. Takému človeku hovoríme PRIATEĽ.

Nehovorím o priateľoch, čo sa na priateľov iba hrajú. Nie. Hovorím o skutočných priateľoch, takých, ktorí pri nás stoja v najhorších a najkrajších chvíľach. Pomáhajú nám prežiť radosť alebo aj smútok a my cítime, že im môžeme veriť.

„Bez dôvery niet priateľstva.“ Keby sme svojim blízkym neverili, nemohli by sme si s nimi budovať niečo tak krásne, niečo tak vzácne. Niečo, čo sa dlho buduje a je založené na dôvere. Niečo, čo budujeme roky a stačí chvíľa alebo pár chýb a je po všetkom. Všetko to zhasne. PRIATEĽSTVO!

Neznášam, keď niekto hovorí, aký je sám, a že nemá žiadneho priateľa. Každý z nás má priateľa, každý z nás má vzťah založený na dôvere, či už ide o lásku, o vzťahy medzi spolužiakmi alebo vzťahy medzi deťmi a rodičmi a inými účastníkmi rodiny. Sú to vzťahy medzi ľuďmi, ktorých máme úprimne radi a prežívame s nimi najkrajšie a najhoršie chvíle života. V mojom živote je viac tých šťastnejších alebo príjemných chvíľ, s ktorými sa delím s ľuďmi, ktorých si vážim, mám ich úprimne rada a samozrejme im verím.

Priateľ by mal byť človek, ktorý nás podrží aj v najťažších chvíľach. Áno, najlepší priateľ ti pomôže vstať, keď spadneš, ale až keď sa dosmeje.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 6.3)


Založiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.021