:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

:: Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

Charakteristika osoby

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča veronika123 (21)
Typ práce: Referát
Dátum: 10.12.2015
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 290 slov
Počet zobrazení: 5192
Tlačení: 149
Uložení: 129

Charakteristika osoby

Nina je moja veľmi dobrá kamarátka už dlhú dobu. Keď sa stretneme, nikdy sa nenudíme avždy sa máme očom rozprávať. Je jednou ztých, na ktorých sa môžem spoľahnúť vkaždej situácii.

Toto štíhle dievča vysokej postavy opár mesiacov oslávi svoje 15. narodeniny. Ak ju ajej dvoch bratov zoradíme podľa veku, bude presne vstrede. Všetci zdedili po svojich rodičoch modré oči asvetlé vlasy. Nina však dlhú blonďavú hrivu väčšinou schováva vcope.Najpohodlnejšie sa cíti všportovom oblečení. Svysokými podpätkami sa priatelí len výnimočne. Vjej šatníku prevláda čierna farba.Aj keď je odo mňa odva roky mladšia, veľmi dobre si rozumieme. Naším spoločným koníčkom je krasokorčuľovanie.Okrem neho Ninu baví aj kreslenie aza svoje výtvory sa vôbec nemusí hanbiť. Zvyčajne kreslí postavy zanimovaných filmov alebo niečo zkrasokorčuliarskej tematiky. Sjej kreativitou súvisí tiež záľuba vlíčení. Vlastnítoľko šminiek, žesionedlho bude môcť otvoriť kozmetický salón.

V poslednej dobe často robí kliky. Myšou.Okrem nej má doma ešte psa, morča adve andulky. K Nine neodmysliteľne patrí jej úsmev, ktorým dokáže veľmi rýchlo nakaziť svoje okolie. Žiaden problém pre ňu nie je neriešiteľný. Kľuďom sa vždy správa milo apriateľsky. Je veľmi inteligentná akpovinnostiam sa snaží pristupovať zodpovedne. Niekedy však veci necháva na poslednú chvíľu.Ačo negatívne vlastnosti? Vprvom rade musím spomenúť tvrdohlavosť.Keď si raz niečo zaumieni, svoje rozhodnutie nezmení,nech sa deje čokoľvek. Taktiež je málo sebavedomá, čo je škoda, pretožeak by si viac verila, mala by väčší rešpekt medzi ľuďmi adokázala by si ľahšie presadiť svoj názor.

Nina mirazvravela, že keď bola ešte malá, išlasa srodičmi korčuľovať na jazero. Vtedy povedala, že tento šport nikdy vživote robiť nebude. Po niekoľkých rokoch juprihlásili do krasokorčuliarskej prípravky apostupne sa krasokorčuľovanie stalo Nininým koníčkom. Ja som za toveľmivďačná, lebo inak by som nespoznala takú skvelú osobu ako je ona.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 8.3)
  Podobné práce Typ práce Rozsah Hodnotenie
Slovenčina Ako napísať charakteristiku osoby? Referát 182 slov 8.1
Slovenčina Ja - moja osoba (Opis) Referát 793 slov 7.6
Slovenčina Charakteristika osoby (PFIČ MS) Maturita 302 slov 4
Slovenčina Charakteristika osoby vzor Referát 260 slov 6.2
Slovenčina Charakteristika blízkej osoby Referát 625 slov 6.4
Slovenčina Ako sa vidím JA! (Opis, charakteristika, autobiografia) Referát 344 slov 6.3
0.018