U susedov plače dieťa

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča ivka47
Typ práce: Ostatné
Dátum: 07.11.2018
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 216 slov
Počet zobrazení: 400
Tlačení: 34
Uložení: 27

U susedov plače dieťa 

Skoro každý rok máme vzácnu návštevu. Vzácnu nielen preto , že prichádza z ďalekej Kalifornie, vzácnu aj preto , že je to človek , ktorého všetci ľudia majú radi. Je to ujo Janko.
 
Emigroval do Kalifornie v roku 1  968, usadil sa tam, oženil a má tam štyri deti. Najmladšia Paulínka je v mojom veku. Príbeh, ktorí vám chcem porozprávať sa stal pred šiestimi rokmi, keď sme mali šesť rokov.
 
Ujo so ženou chceli ísť na dovolenku. Pripravovali sa na návštevu ženiných príbuzných v Peru. A pretože to bolo cez školský rok, rozhodli sa ,že deti tentoraz zostanú doma. Keď sa však malá Paulínka dozvedela, že na dovolenku nepôjde, začala strašne kričať a plakať. Ujo ju nechal, nech sa vyplače ,veď nemôže byť všetko tak , ako si zmyslí.
 
Ale aké bolo jeho prekvapenie,keď o krátku chvíľu zastalo pred domom policajné auto s húkačkou. Do domu vbehli ozbrojení policajti s obuškami a zobrali všetkých na policajnú stanicu . Veru dlho musel ujo a jeho žena vysvetľovať čo sa vlastne stalo.  Až po dlhých hodinách vypočúvania a svedectvu detí ich policajti prepustili. A čo na to povedal ujo Janko ?
 
„ Radšej nech policajti zoberú sto na vypočúvanie, ako by jedno nevinné dieťa malo plakať od bolesti , hladu alebo strachu. Takto sa dbá na dodržiavanie práv dieťaťa v Kalifornii.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 0)


Založiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.018