„Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život.“ Ján Pavol II. (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ursula (18)
Typ práce: Referát
Dátum: 18.06.2019
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 304 slov
Počet zobrazení: 734
Tlačení: 35
Uložení: 33

„Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život.“ Ján Pavol II. (Úvaha)

Rodina je pre mňa základ. Základ všetkého. Každý na svete má svoju rodinu. Bohužiaľ, nie kaž- dý ju má pri sebe, keď prežíva každodenné prekážky života, ale niekde v kútiku duše dúfa a verí v to, že ju raz nájde. Ak ľudia mali to šťastie mať rodinu, môžu s ňou prežívať pocit lásky, bezpečia a pochopenia...

Ja som to šťastie mala. Narodila som sa do úžasnej rodiny, viac si už ani priať nemôžem. Ale prečo ho potom ostatní mať nemuseli? Myslím si, že to je nespravodlivé. Podľa mňa by každý mal zažiť pocit lásky, bezpečia a porozumenia.

Našťastie, nie všetci ľudia na tejto planéte sú takí zlí a bezcitní a majú to pochopenie, že si vezmú cudzie osamelé deti k sebe domov. Ak niekto také deti nechce, tak sa na tomto svete vytvárajú pria- teľstvá. Samozrejme, že ten pocit rodiny, priateľstvo nenahradí úplne, no myslím si, že je to lepšie ako byť sám.

Väčšina mladých ľudí si svoju vlastnú rodinu vytvoriť nechce, nepotrebuje ju a ani nad ňou nerozmýšľa. Ale prečo mladí rozmýšľajú tak prvoplánovo a ľahkovážne? Možno preto, lebo si povedia, že oni sú na rodinu mladí, chcú si užívať život, byť slobodní... Avšak prečo nerozmýšľajú nad tým, že sa môže niečo stať? Asi nemyslia na to, že ich doma niekto čaká a nevážia si svoj život. Ak sa im niečo sta- ne, nebudú trpieť oni, ale hlavne ich blízki...

Pre mňa rodina znamená všetko. Ako raz niekto povedal: ,,Najšťastnejší je ten, kto našiel šťastie v rodine.“ S touto myšlienkou úplne súhlasím. Som presvedčená, že to tak je u všetkých, no bojím sa, či to tak bude navždy. Ale verím, že áno. Možno si niektorí ľudia konečne uvedomia, že žiadne materiálne bohatstvo nenahradí tak dôležitú rodinu.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#prečo mám rád svoju rodinu #Úvaha rodina #rodina #život Jána Pavla II.

Diskusia: „Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život.“ Ján Pavol II. (Úvaha)

Pridať nový komentár


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.052