Odišiel som, hoci som mal zostať (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (21)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 307 slov
Počet zobrazení: 780
Tlačení: 56
Uložení: 39

Odišiel som, hoci som mal zostať (Rozprávanie)

Bola to chladná jeseň, keď som sa rozhodol opustiť miesto, ktoré som považoval za svoj domov. Všetko sa odvíjalo od rozhodnutia, ktoré som urobil v nesprávny čas a na základe nesprávnych dôvodov. Mesto, kde som vyrastal, mi ponúkalo bezpečie a známe tváre, no moja túžba po zmene a dobrodružstve ma hnala iným smerom.

Rodičia a priatelia ma upozorňovali, že je to rozhodnutie, ktoré si budem možno vyčítať, ale vtedy som bol slepý pred ich radami. Myslel som si, že odchod z mesta a hľadanie niečoho nového ma naplní radosťou a slobodou. Nevidel som však tieň, ktorý vzniká pri opustení miesta, ktoré ti dalo toľko.

Prvý týždeň v novom prostredí bol plný nadšenia a nových možností. Ale čoskoro som začal pociťovať straty. Stratil som každodennú spoločnosť rodiny a priateľov, ktorí mi boli oporou. Stratil som tie známe ulice a miesta, kde som trávil mnoho bezstarostných chvíľ. Stratil som totožnosť, ktorú mi dávalo moje rodné mesto.

Každý deň som začal cítiť, že odchodom som stratil viac, ako som získal. Bezpečie domova a puto s miestom, kde som vyrastal, boli nenahraditeľné. Môj pokus o nový začiatok bol ohrozený hlbokým pocitom osamelosti a stratenosti.

Po niekoľkých mesiacoch som uvedomil, že som spravil chybu. Moje srdce sa stále ťažko vracalo k miestu, kde som bol skutočne doma. Rozhodol som sa vrátiť sa, aj keď som vedel, že to bude ťažké. Odchod zo svojho miesta a návrat späť mi priniesol pochopenie hodnoty toho, čo som mal, a naučil ma vážiť si to, čo je skutočne dôležité.

Návrat domov nebol iba fyzický, ale aj emocionálny. Zistil som, že skutočné dobrodružstvo a zmieny nemusia vždy spočívať v opustení toho, čo poznáme. S odstupom času som si uvedomil, že niekedy treba opustiť miesto, aby sme ocenili, aké skvelé je a aby sme sa naučili, čo pre nás znamená skutočný domov.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.021 s.
Zavrieť reklamu