Fakt, že budík nezazvonil, už zmenil veľa ľudských osudov (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (20)
Typ práce: Referát
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 291 slov
Počet zobrazení: 153
Tlačení: 5
Uložení: 9

Fakt, že budík nezazvonil, už zmenil veľa ľudských osudov (Rozprávanie)

Bolo to ráno ako každé iné. Slnečné lúče sa tiho vkrádali cez okno, a ja som sa v posteli prebúdzal do nového dňa s pocitom obvyklého spievaného budíka. To, čo sa však stalo, zmenilo môj pohľad na rutinné rána na vždy.

Tento deň som si pred spaním nastavil budík, aby som vstal skoro a mohol sa venovať dôležitým povinnostiam. No niečo sa stalo, niečo, čo sa stáva len raz za život - budík zlyhal. Nezazvonil, nevydával obvyklý zvuk, ktorý ma mal vytiahnuť z hlbokého spánku.

Keď som si uvedomil, že som ostal v posteli oveľa dlhšie, než som mal, napadlo ma, že tento drobný technický problém môže mať oveľa väčšie následky. Čas utiekol bez varovania, a ja som začal premýšľať o všetkých udalostiach, ktoré by som mal urobiť, a o všetkých ľuďoch, s ktorými som mal stretnúť.

Rýchlo som sa obliekol, vyskočil z postele a začal riešiť následky tohto neočakávaného výpadku. Zmeškal som významné stretnutie, ktoré som nemohol len tak odložiť. Cestou do práce som sa dostal do dopravnej zápchy, čo ďalej spomalilo môj pokus dohnať stratený čas.

Všetky plány a predstavy, ktoré som mal pre tento deň, sa rozplynuli ako dym. To malé "ne" z budíka zmenilo môj celý harmonogram a vrhlo ma do nečakaných situácií. No napriek tomu som si uvedomil, že v niečom tak jednoduchom ako je nefunkčný budík, môže byť schovaná veľká životná lekcia.

Tento deň ma naučil hodnotiť čas, všímať si aj tie najmenšie detaily a byť pružný v situáciách, ktoré nemôžem ovplyvniť. Možno som stratil isté príležitosti, ale získal som nový pohľad na to, ako sa vyrovnať s neočakávanými zmenami a čeliť nečakaným situáciám. Takže áno, fakt, že budík nezazvonil, zmenil veľa ľudských osudov, vrátane môjho vlastného.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Diskusia: Fakt, že budík nezazvonil, už zmenil veľa ľudských osudov (Rozprávanie)

Pridať nový komentár


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu