O líške, čo zradila vlastný chvost (Bájka)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: hermina (22)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 06.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 183 slov
Počet zobrazení: 476
Tlačení: 48
Uložení: 46

O líške, čo zradila vlastný chvost (Bájka)

Bola raz jedna veľmi prefíkaná a chamtivá líška. Jedného dňa sa rozhodla, že si uchmatne z horárovej ohrady sliepku. A tak sa aj stalo. V noci sa prikradla ku ohrade. A už – už chcela skočiť.

Lenže zazdalo sa jej, že niečo počuje. A to za ňou stál horárov pes Rex. A začal ju naháňať po celom lese. Sotva sa jej podarilo ukryť do svojej nory. Udychčaná sa pýta svojich uší. Ušká moje, ušká, čo ste robili? Počúvali sme, aby sme psí štekot zachytili.

Nôžky moje, nôžky, a vy ste čo robili? Utekali sme, aby ťa pes nechytil. A ty chvost, ty si čo robil? Keď si utekala, stále som sa ti len pod nohami motal, veď ja som ti na pýchu a nie na úžitok. A líška sa na svoj chvost strašne urazila. A tak ho vystrčila von, kde vrčal zúrivý pes.

A pes vraví: „ Ty si taká falošnica, že si vlastný chvost zradila.“ A pes doň zahryzol a bolo po krásnom chvoste. Neskôr líška pochopila, akú chybu spravila.

PONAUČENIE

Každá vec je na niečo dobrá.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.008 s.