Stav našej Zeme – vírus COVID (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Referát
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 338 slov
Počet zobrazení: 89
Tlačení: 11
Uložení: 10

Stav našej Zeme – vírus COVID (Úvaha)

Práve teraz na Zemi vládne vírus, ktorý sa rýchlo šíri a nejde ho zastaviť. To, že vypukol tento nevidomý prízrak, neznamená, že iné problémy na Zemi nie sú. Už dlhodobo máme problém z vodou, hladom a ďalšími nedostatkami. Zatiaľ čo my splachujeme záchody pitnou vodou, v iných krajinách nemajú vodu ani na pitie.

Pre mňa ako pre dieťa hrozba vírusu veľká nie je, ale aj tak ma pripravil o mnoho. Musím byť stále doma a nemôžem ísť s kamarátmi von a to je pre mňa najväčšia hrozba. Ľudia sa začali zatvárať doma, nakupovať mnoho potravín a panikáriť. Nemôžem povedať, že ma to neľaká.

No mnoho ľudí nevie o ostatných možno aj nebezpečnejších hrozbách pre ľudstvo. Jednou takouto je pandémia zapríčinená koronavírusom, ktorý sa prvýkrát zo zvierat dostal na ľudí v roku 2002 v Číne. Táto epidémia zasiahla 26 krajín a mala okolo 8 000 obetí do roku 2003.

Ďalší takýto vírus je nazývaný MARS. Opäť ide o vírus ktorý sa dostal zo zvierat na ľudí. Od septembra 2012 má 858 obetí a objavil sa v 27 krajinách. Tak isto ľudstvo poznalo španielsku chrípku ktorá vypukla pred sto rokmi. Táto chrípka si zobrala 50 miliónov ľudí za dva roky a dodnes nevieme, čo sa s ňou stalo.

Ale ako som už spomínala, vírusy nie sú jediné problémy Zeme. V roku 2011 bolo zapísané, že denne v Afrike zomrie 11 miliónov ľudí na sucho a nedostatok potravín. V Mexiku denne zomrie približne 100 ľudí násilnou smrťou.

Čítala som, že na Zemi je približne 1,6 miliárd detí. Z toho každé siedme dieťa nemá svoje práva, nechodí do školy a niekedy nemá ani rodinu. 215 miliónov detí pracuje skoro celý deň za minimálnu cenu. Ďalší náš veľký problém sú odpadky. V roku 2017 sa vyprodukovalo 1,5 miliárd ton odpadu na svete. Podľa predpovedí sa počet odpadkov zväčší na 2,6 ton.

Myslím, že tento vírus má aj pozitívnu vlastnosť. Menej sa znečisťuje planéta. Ĺudia si viac všímajú hrozby, sami seba a vážia si planétu.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu