Je pracovné nasadenie –„cool“ alebo drina?

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: mirka2
Typ práce: Ostatné
Dátum: 28.03.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 342 slov
Počet zobrazení: 119
Tlačení: 13
Uložení: 14

Je pracovné nasadenie –„cool“ alebo drina?

Rodina. Slovo, ktoré pre mňa znamená veľa. Je to prostredie, kde sa cítim dobre, kde nájdem porozumenie, dobré rady a hlavne, kde ma čaká mama, otec, brat. Som rada a vďačná, že môžem vyrastať v kompletnej a harmonickej rodine, v kruhu kde mi je dobre.

Žiaľ, žijeme v dobe, kde mnoho detí nevie, čo je to harmonická rodina, kde sa večer nestretávajú rodičia spolu s deťmi a neriešia to, čo im tento deň priniesol, kde sa nemôžu porozprávať, ako im bolo v škole, aký bude ich spoločný víkend, kam pôjdu a ako strávia spoločné chvíle v kruhu rodiny.

Často pre pracovné povinnosti si rodičia nedokážu nájsť čas na to, aby s deťmi trávili voľný večer, aby im pomáhali pri domácich úlohách. Deti tak trávia čas samy doma. Potom sa rodičia čudujú, prečo ich deti skončili v zlej partii. Skončili tak preto, lebo nenašli teplo domova a rodinu tam, kde má byť. Rodina na seba nemala čas.

Sú rodiny, kde chýba mama, otec. Takéto rodiny mi je úprimne ľúto. Tie deti nikdy nepocítia teplo maminých dlaní alebo otcove pohladenie. V rodine by sa malo nájsť miesto pre každého. Rodina, kde nemajú čas na svoje deti, to je podľa mňa prázdna rodina.

Chýba tam láska, porozumenie a dobré slovo, na ktoré čaká každé dieťa. Potom v srdci dieťaťa vzniká prázdne miesto, smútok. V dobe, akej žijeme, je pre rodičov ťažké sa postarať o rodinu. Každý deň počujem v správach, čítam v novinách, koľko zamestnancov prišlo, alebo ešte len príde o svoju prácu. Je to smutné, ale je to tak.

Rodina na fungovanie potrebuje peniaze, a keďže rodič príde o prácu, tak často kvôli tomu v rodine vznikajú hádky, nedostatky a trpia tým hlavne deti. Chcela by som, aby každý mal prácu, za ktorú by dostával plat, z ktorého by si mohla rodina dovoliť aj to, čo ma schované v kútiku srdiečka a po čom tajne túži. Potom by som mohla povedať, že práca je COOL, pretože zabezpečí rodinu a vďaka nej sa každý má dobre a na svete aj v rodinách vládne pokoj.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.017 s.
Zavrieť reklamu