:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

:: Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

Sme naozaj brat a sestra? Charakteristika

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča janka114 (25)
Typ práce: Referát
Dátum: 26.11.2009
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 258 slov
Počet zobrazení: 24 340
Tlačení: 1 031
Uložení: 960
(Porovnávacia charakteristika)

Túto otázku som si položila už veľakrát. Síce to máme na papieri, často všakpochybujem o tom, že sme súrodenci.

Navonok sme dva veľké protiklady. Ja – čierna – som od útleho detstva snedátmavovláska s olivovozelenými očami a pre mňa typickou gestikuláciou. On – biela –je modrooký blondín s bledou pokožkou, nepoužívajúci žiadnu mimiku a gestikuláciu.Keď však začneme rozprávať, máte pocit, akoby hovorila jedna osoba.Sme rovnako nezodpovední, no jeho nezodpovednosť už dávno predstihla túmoju. Zatiaľ čo ja v dôležitej veci beriem zodpovednosť na seba a splním svojezáväzky, on ich ignoruje.

Po vstupe do jeho izby máte pocit, že ste sa ocitli v chlieve. Môj brat sa totiž riadiheslom: „Poriadok je len pre hlupákov. Inteligentný človek sa vyzná v chaose.“ Hneďvedľa jeho izby nájdete izbu takmer vždy upratanú a farebne dokonale zladenú. Tápatrí mne. Často mám pocit, že Ivova úloha je robenie neporiadku a tá moja behanieza ním za účelom upratovania.Ja míňam vreckové na kozmetiku, on so potrpí na tom, aby mal vždy najnovšímobil a tenisky všetkých možných farieb a štýlov, ktoré aj tak po mesiaci prestanenosiť.

Líšia sa aj naše záľuby. On bol vždy skôr technický typ, zaujímajúci sa o počítačea autá, a ja typ športový so zmyslom pre umenie. Rozdielne sú aj naše ambície.Možno je to skoro, ale ja už teraz myslím na svoju budúcnosť a snažím sa jupostupne budovať. On stále žije len prítomnosťou, v ktorej nič nie je problémom av ktorej budúcnosť zatiaľ miesto nemá.V niečom sme úplne odlišní, v niečom rovnakí. To však nič nemení na našejsúrodeneckej láske.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 6.3)
  Podobné práce Typ práce Rozsah Hodnotenie
Slovenčina Moja sestra Referát 267 4.8
Slovenčina Moja sestra Referát 223 6.3
0.018