Jeden za všetkých, všetci za nikoho (Fejtón)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: janka114
Typ práce: Referát
Dátum: 26.11.2009
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 221 slov
Počet zobrazení: 11 147
Tlačení: 713
Uložení: 727
Prechádzam po ulici a vidím to, čo takmer každý deň. Znova sa kradne, znova naúkor niekoho iného, niekoho, kto za nič nemôže a vinník opäť zostane nepotrestaný.No tentoraz je to iné, páchateľ nekradne peňaženku či kabelku nejakej nevinnejpaničke, ktorá náhodou prechádzala okolo, ale obrovské množstvo zbytočnejelektriny.

Práve sa mi naskytol obraz, ako si páchateľ už spomínaný predmet vkladá dovnútorného vrecka bundy bez toho, aby si to náhodní okoloidúci či okolo bežiacivšimli. Veď tí by si nevšimli, ani keby som ich tresol obuškom po gebuli, ale čo tampo tom. Všimol som si to ako jediný a musel som to využiť. Rozhodol som sa teda, žepristúpim bližšie k zlodejovi a pristihnem ho pri tom nekalom čine. Nestihnem spraviťani jeden krok a tento drzý zbojník bystrým pohybom ruky posúva elektrinu ďalej dodavu svojim zlodejským kolegom. Elektrina sa stihla rozšíriť tak rýchlo, až miprebehol mráz po chrbte. Alebo to bola práve elektrina? Koniec koncov, nestihol somsi počas toho zmätku všimnúť ani tvár zločinca, ktorý sa medzitým taktiež stratilmedzi obrovským húfom ľudí, ktorí po ulici pobehovali ako splašené holuby.

Takto rýchlo ako blesk sa stihne ukradnúť elektrina za pol miliardy slovenskýchkorún a my sa na to len nečinne pozeráme ako zasiahnutí prúdom. No som si istý, žesa vinník napriek tomu nájde, a to aj za tú cenu, že bol nevinný a potrestaný budekaždý okrem páchateľa.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.028