Futbalové vzťahy

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča tinuska55
Typ práce: Referát
Dátum: 09.01.2010
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 195 slov
Počet zobrazení: 3 339
Tlačení: 288
Uložení: 283
Veľmi ma znechutilo správanie fanúšikov na futbalovom zápase 1. futbalovej ligy (Dunajská Streda - Slovan Bratislava). Fanúšikovia jednotlivých týmov po sebe hádzali fľaše, sedadlá... Vyskytlo sa aj jedno vážne zranenie. osemnásťročný fanúšik DAC doslova schytal úder do oblasti ucha a je možné, že nebude počuť na jedno ucho. Nerozumiem, prečo u nás v takej malej futbalovej krajine sú takéto bitky, a podobne. Ale v anglickej lige sa nič takéto nedeje, pritom je to najkvalitnejšia futbalová liga na svete. Polovicu celej tejto ligy zaberajú černosi a polovicu domáci Európania. Niekedy sa vyskytne aj černoch, ktorý strieľa krásne góly a nikto mu nenadáva. Proste ho zbožňujú.

Z vlastnej skúsenosti to poznám
. Mám priateľa zo Šale, z ktorým sa poznám už dva roky a keďže hovorí aj po maďarsky, nič mu na to nehovorím. Narodil sa tam, tak aj musí hovoriť s maďarským prízvukom. Keď príde Šaľa a odohrá s nami zápas, či už vyhráme alebo prehráme, to je jedno, zápas prebieha v kľude. Po ňom si podáme ruky povzbudíme sa na ďalšie stretnutie.

Na záver by som bol veľmi rád, keby sa v našej 1.futbalovej lige nevyskytlo už žiadne vystrájanie fanúšikov na štadiónoch. Zbytočne robia len škodu.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 2.4)

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#príhovor k dňu žien #Oznam o rekonštrukcii bytu VZOR #oznam o rekonštrukcii bytu #Futbal

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.018