Ako by som vedel pomôcť planéte Zem

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ivka47
Typ práce: Referát
Dátum: 02.07.2010
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 225 slov
Počet zobrazení: 9 488
Tlačení: 680
Uložení: 682
Hovorí sa, že vesmír je nekonečný a len na planéte Zem je život. Preto by sme si mali našu planétu vážiť. V prvom rade by sme mali chrániť životné prostredie. Ochrana životného prostredia znamená starostlivosť o rastliny, živočíchy, vzduch, vodu a pôdu.

Chodievam s bratom a rodičmi do Prieval k starým rodičom. Hneď pri lese majú chalupu a vždy sa nesmierne teším na prechádzky do prírody, potulky krajinou a hlavne na čerstvý vzduch. Rodičia ma odmalička viedli k tomu, aby som sa staral o prírodu, rastliny a zvieratá. Vysvetlili mi, že lesy sú pre nás veľmi dôležité, pretože stromy vyrábajú kyslík, ktorý dýchame.
Na prechádzkach v prírode, ale aj v meste, nikdy nehádžem odpadky na zem. Je to pre mňa samozrejmosť.

Veľa sa hovorí a píše o triedení odpadu. Aj naša rodina to zvykne robiť. Papiere, noviny a časopisy nevyhadzujeme, ale ich vždy odkladáme do pivnice, zviažeme a prichystáme do zberu. Ovocie a zeleninu pestujeme bez chemického postrekovania.

Autá vypúšťajú do vzduchu škodlivé látky a plyny. Ja chodím do školy peši, aj tým pomáham udržiavať čistejší vzduch. V lete často jazdíme na bicykli a nepoužívame škodlivé spreje. Snažím sa šetriť elektrinu a cez deň zbytočne nesvietim lampou. A keď odchádzam z izby, vypínam zakaždým svetlo. Kupujeme kvalitné šetriace žiarovky.

Voda je nevyhnutná pre život na Zemi. Ja sa snažím ňou neplytvať, nenechávam ju kvapkať z vodovodného kohútika a keď sa sprchujem, tak ju nenechávam zbytočne tiecť. Každý by mal začať od seba, pretože Zem je jedným veľkým domovom a ľudstvo je jeho obyvateľmi.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.019