Privítanie hostí na oslave narodenín

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: kajka (25)
Typ práce: Referát
Dátum: 29.11.2014
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 383 slov
Počet zobrazení: 91 922
Tlačení: 1 555
Uložení: 1 359

Príhovor k 30-tke

Milí hostia, drahí moji priatelia,

dovoľte mi, aby som vás všetkých naozaj zo srdca a úprimne privítal na oslave mojich tridsiatich narodenín a verím, že sa spoločne zabavíme, užijeme si príjemné chvíle a spomienky dobré ostanú ešte dlho v myšlienkach a srdiečkach našich. V hlave mám mnoho myšlienok a slov, určite nenapíšem všetko, ale podstatu sa vynasnažím napísať!
 
Veľmi si vážim, že ste prišli. Každý z vás má pre mňa veľkú cenu. Nebyť vás možno by som tu ani ja dnes nebol. V živote človeka priatelia znamenajú veľa, je to krásny a vzácny dar a pocit, vedieť, že nás má niekto rád, záleží mu na nás a sme oporou a silou jeden pre druhého. Vy ma už poznáte a beriete ma, aj s mojimi chybami za čo som vďačný! Trpezlivosť a láska patria k sebe. Dnes máme pekný deň. Chcem, aby bol aj výnimočný, nie len pre mňa a túto oslavu, ale aj pre vás. Vôbec nejde o darčeky, ani nijaké hodnotné veci to všetko je pominuteľné, ale zmysel a naplnenie dní v živote dáva nám chuť žiť na plno a vedieť sa potešiť z malých vecí, spolu s priateľmi a ľuďmi, ktorí naozaj nám za to stoja a v ich prítomnosti sa cítime dobre…
 
Teraz si spolu pripijeme na zdravie nás všetkých, dáme si chutný obedík, aby sme mali veľa sily a energie a budeme sa zabávať, rozprávať, papať koláčiky a ovocie a popíjať až do sýtosti. Všetkého je dostatok! Do tanca a dobrú náladu nám bude hrať hudobná skupina Progres, ktorej moc ďakujem.
Takisto ďakujem aj pani vedúcej a skvelej obsluhe, ktorá tu bude okolo nás.
Kto by chcel môže si od hudobníkov kúpiť aj ich CD. Keďže je tu aj televízor  a DVD celú oslavu, uvidíte v ňom prezentáciu fotiek z môjho života, ktorú mi pomohli zhotoviť moje dobré kamarátky.

O 18:00 hodine teda ak vám to nebude vadiť poprosím obsluhu, aby otvorila na chvíľu bránu, keďže som sa dopočul, že mi chcú prísť zavinšovať ešte kamaráti, ktorí tu s nami nie sú! Celú oslavu bude s nami aj dobrý kameraman, ktorý nám tieto krásne chvíle zveční a dostanete na pamiatku aj DVD a samozrejme neskôr budú aj fotografie.  Takže príjemnú zábavu, smiech radosť a poriadne sa vytancujme!
 
A teraz si pripime na zdravie a môžeme začať gratuláciami.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.036