Vybrané slová po B – nácvičné diktáty

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: wanna (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 16.11.2020
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 325 slov
Počet zobrazení: 8 054
Tlačení: 319
Uložení: 321

Vybrané slová po B – nácvičné diktáty

Precvič si vybrané slová po B

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 1

byvoly a bizóny, horská bystrina, bytový nábytok, vtáčie bidlo, úbytok jedla, kobylie mláďa, nabíjačka na telefón, dobyť územie, odbitie hodín, bylinkový čaj, bičom bil dobytok, dobiť si mobil, byť doma, neobyčajná bytosť, rozbiť, zbytočná bitka, Považská Bystrica, býčie zápasy, pochádza z Bytče, nebi ma!

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 2

Biť slabšieho nie je správne. Chcem byť silný ako býk. Len aby bol odbyt. Rád by som mal bicykel. Dnes mám byť v škole. Bol by ho zbil, nebyť otca vo dverách. Keby som bol rozprávková bytosť. Bižutéria sa zakotúľala pod nábytok. 

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 3

Bystrá je naša Anička. Kobyla a býk sa pasú. Učím sa prišiť gombík. Bývam v Bytči. Baníci dobývajú uhlie. Mám dobité koleno a lýtko. Pri bystrine rastú bylinky. Sliepky sedia na bidle.

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 4

V škole máme kabinet. Jánošík mal vybíjaný opasok. Vojaci dobyli starobylý hrad. Miško odbil uško z hrnčeka. Kamarátov nebije. Urobila si príbytok na oddych. Neďaleko leží Banská Bystrica. Je to husto obývané mesto.

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 5

Učíme sa násobilku. Chcem byť šikovný. Bijem paličkami na bubon. Byvol ma kopol do lýtka. V obývačke máme pekný nábytok. Babička býva v Bystrici a je bylinkárka. Obyčajne zbiera liečivé bylinky. Ja má veľmi rada bylinkový čaj.

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 6 

Dobytok žerie obilie. Sliepky majú bidlo. Jožko rozbil krčah. Zuzka pribila klinec. Bič máme na kobylu aj býka. Na úrodných poliach pestujeme obilie. Bylinkárka zbiera bylinky blízko obydlia. Úbytok dobytka znížil chov byvolov.

Vybrané slová po B – nácvičný diktát č. 7

Hodiny odbili polnoc. Všetci by mali byť doma. Biba rozbila krčah. Srdce jej veľmi bilo. Nechcela by som byť v jej koži. Po chrípke sa cítim ako dobitý. Baníci dobývajú uhlie. Baterky možno dobíjať. Uhlie ide dobre na odbyt.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#vybrane slova po b


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.031 s.
Zavrieť reklamu