Vybrané slová po Z – nácvičné diktáty

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: diana
Typ práce: Ostatné
Dátum: 03.05.2021
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 345 slov
Počet zobrazení: 3 352
Tlačení: 172
Uložení: 189

Vybrané slová po Z – nácvičné diktáty

Precvič si vybrané slová po Z 

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 1

Pozývala Zina Zitu, by šla ku nim na vizitu. Jazyčnica, teda Zita, v zime túto možnosť víta. Vďaka svojmu jazyku, nemá inú prezývku. Nezistila Zina milá, koho vlastne oslovila. Zita svojím jazýčkom, prevrátila celý dom. Od nudy už Zina zíva, k reči Zitu nevyzýva. Zita skáče ako kamzík, nezastaví ten svoj jazyk. Jazykovú bariéru? Jazyčnica nemá, veru.

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 2

Zita je jazyčnica. Prezývať kamaráta je neslušné. Zamrznutá voda sa nazýva ľad. V lese sa ozýva vytie vlka. Domov prišli uzimení. Kazimír ma pozýva na oslavu. Zistil som, že Bystrík je muzikant. Zvyknem si kupovať mačacie jazýčky.

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 3

Nazývali ho známou prezývkou. Pozývam vás na zimný bál. Nešlo mu o zisk, zachoval sa nezištne. Budovou sa ozývali slová cudzieho jazyka. Dom vzýval prázdnotou. Zisti, či sa tam nachádza zinok. Zita ho vyzývala k slovu. Zistili, že obchod nie je veľmi ziskový. Dostal prezývku podľa toho, že často zíval.

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 4

Deti sa vybrali na klzisko. Dnes sa mi celý deň zíva. Slušne vychovaný žiak nikoho neprezýva. To dieťa je kazisvet. Choroba mi pokazila celý výlet. Jazyk inak nazývame rečou. Zimné obdobie je čarovné.

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 5

Mám veľkú zimnicu. V škole získame mnoho vedomostí. Nevládzem zísť z postele. Filipko má malý jazýček. Mama ma pozýva na koncert. Od nudy len zívame. Náš materinský jazyk je slovenčina. Túto zimu boli mrazivé dni. Muzikant vyhráva na husliach.

Vybrané slová po Z – nácvičný diktát č. 6

Jazyk Ziny sa ani na chvíľu nezastavil, ostatní už začali zívať. Získali sme dostatok času na zistenie potrebných faktov. Zima sa už ozýva. Nazývali ho lakomec, čo bola príznačná prezývka, pretože vždy chcel získať čo najviac len pre seba. Nevedel byť nezištný. Štúdium jazykovedy mi pomohlo pri porovnávaní rôznych jazykov, zisťovaní ich odlišností. Zinok je dôležitý stopový prvok pre naše telo. Rival ho vzýva na súboj. Bol prekvapený, vždy ho každý pozýval k sebe.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.014 s.
Zavrieť reklamu