Vybrané slová po B – diktáty

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: wanna (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 13.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 517 slov
Počet zobrazení: 460
Tlačení: 15
Uložení: 18

Vybrané slová po B – diktáty

Diktát na vybrané slová po B č. 1

Marek mal v škole telefón a vybil sa mu. Spolužiak Edo mu požičal svoju nabíjačku. Cez prestávku Filip potkol Mareka a on si ten telefón rozbil. Hneď sa strhla veľká bitka. Filip si takmer vybil zub. Pani učiteľka musela byť spravodlivá a obidvom dala poznámku. Pán školník potom pribil na stenu oznam: „Telefóny do školy nepatria.“ Chalani si museli na zmierenie podať ruky a sľúbili si byť k sebe dobrí.

Vybrané slová po B + diktáty

Diktát na vybrané slová po B č. 2 

Hra dobývanie hradu nedopadla dobre. Dvaja chlapci sa pobili. Paľo pri tom rozbil mobil Ferovi. Mobil mal rozbitý displej a bol úplne vybitý. V tej chvíli chcel byť opravárom, lebo doma mu mama...

Diktát na vybrané slová po B č. 3

Cez víkend som chcel byť doma, ale s rodičmi sme išli na výlet. Zobrali sme aj kamaráta Dominika. Dominik sa rád bije, preto museli rodičia dávať pozor. Išli sme do zámku, kde sme museli byť ticho. Dominik zbadal rytiera a chcel byť hrdina. Hneď sa chcel biť. Ja som mu však vysvetlil, že nie je správne byť bitkárom, ale ak chce byť víťazom, musí byť dobrý.

Diktát na vybrané slová po B č. 4

Na veži odbili 4 hodiny. Bol som práve na bicykli. Spomenul som si, že mi mama kázala byť doma o štvrtej. Trochu budem meškať, hádam nedostanem bitku. Byť presný je ťažké.

Diktát na vybrané slová po B č. 5

Keď som bol malý chlapec, chcel som byť škôlkarom. Tam ma pani učiteľky nabili informáciami a už som chcel byť prváčikom. V prvej triede som chcel byť jednotkárom. Pobyt v škole je pre mňa zaujímavý. Každý piatok sa teším, kedy hodiny odbijú koniec vyučovania. Teším sa do svojho príbytku, aby som si mohol dobiť energiu na nasledujúci týždeň.

Diktát na vybrané slová po B č. 6

Môj dedko má farmu. Na farme chová dobytok. Pýchou farmy je kobyla Nela a dvaja býci. Býci sa často bijú. Dedko musí byť usilovný od rána až do večera. Na farme musí byť poriadok.

Diktát na vybrané slová po B č. 7

Včera som videl ako moji spolužiaci bili prvákov. V tej chvíli som chcel byť školníkom. Namontoval by som do celej školy kamery. Veľkí žiaci by sa už toľko nebili. Teraz som však bitkárov okríkol: „Nebite tých malých! Spolužiaci na mňa zazreli a s bitkou prestali. Pre prvákov som začal byť hrdina.

Diktát na vybrané slová po B č. 8

Keď som bol malý, chcel som byť ničím. Ako hodiny postupne odbíjali, čas plynie, chcem byť hasičom. V škole sa učíme byť dobrými žiakmi a nebiť sa medzi sebou. Ja som sa v škole ešte s nikým nebil.

Diktát na vybrané slová po B č. 9

V nedeľu som nechcel byť doma. Tak som išiel do lesa. Chcel som byť ako poľovník, tak som vyliezol na posed. Z výšky som videl biť sa dva jelene. Silnejší vyhral. Chce byť kráľom lesa. Na kostole hodiny odbili päť hodín. Tak som išiel so zážitkom domov. O šiestej som mal byť doma.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu